Němci chystají modulární telefon s Windows 10 Mobile i Androidem. Jak bude vypadat Shift5+?

0

O německé společnosti Shift jste dosud určitě neslyšeli, my také ne. Byla založena loni, na trh od té doby přinesla jeden 5″ smartphone a 7″ phablet. Na příští rok ale chystá věci, díky kterým o Shiftu mluví i za hranicemi. Modulární telefon se dvěma systémy.

Jmenuje se Shift5+ a firma s ním uspěla v tamní crowdfundingové kampani na Startnext.com, když šestinásobně převýšila původně stanovenou cílovou částku 10 000 eur. Zatím máme jen kusé informace, protože finální specifikace telefonu budou známy až prosinci a prodej je naplánován až na třetí čtvrtletí 2016.

Shift5+ bude modulární telefon s Windows 10 Mobile a Androidem
Shift5+ bude modulární telefon s Windows 10 Mobile a Androidem

Telefon ale bude obsahovat 5″ IPS displej s rozlišením 1080 × 1920 px. Jako SoC poslouží některý ze čtyř- nebo osmijádrových Snapdragonů, počítat máme s minimálně 2 GB RAM, 32 GB flash paměti (a čtečkou microSD). Vzadu bude 13Mpx a vepředu 5Mpx foťák. Pochopitelně nechybí LTE.

Ale teď to zajímavé. Shift mluví o modulárním designu. Nečekejte ale takovou úroveň výměny komponent jako u Ary od Googlu. Shift uživatele nechá vyměnit akumulátor (chystá kapacity 2500 a 3000 mAh), displej a „další komponenty“.

 

Spíš než upgrade to bude znamenat jednoduchou opravu a snadný přístup dovnitř. Vyměnit displej nebo akumulátor můžete u všech telefonů. Shift by to ale mohl hodně usnadnit a komponenty například prodávat na svém webu. Praskne vám displej? Objednáte si nový. Napovídá tomu i oficiální kanál na YouTubu, kde výrobce zveřejnil videa s rozborkou stávajících produktů.

Pro upgrade komponent stále nejsou připraveny mobilní operační systémy. Mají zvlášť vytvořený firmware s ovladači pro konkrétní součástky. V úvahu proto připadá jen výměna za stejný kus. Shift5+ bude mimochodem prodáván s Windows 10 Mobile a Androidem 5.1. Jestli přijdou dvě různé verze, dualboot, nebo si uživatel bude moci systém nainstalovat sám, to zatím nevíme. Nejpravděpodobnější je však první varianta. Telefon se bude prodávat za 444 eur (12 000 Kč), aktuálně je v předprodeji za 399 eur (10 800 Kč).

Zdroj: Shift via PhoneArena

Ohodnoťte tento článek!