Němci si zase hlídají soukromí a vyhrožují Facebooku kvůli autotagování fotek

0

Němci jsou na své osobní údaje dost hákliví. Loni tam vypukla aféra se sbíráním dat z Wi-Fi sítí prostřednictvím aut Street View. Nakonec se ve stejné službě musely rozmázat i domy. Teď naši sousedé brojí proti Facebooku, nelíbí se jim tagování (značkování) obličejů v galeriích.

Facebook letos ohlásil automatické tagování (respektive automatické navrhování vaší osoby na fotce) a zbystřila i Evropská unie. Němci nyní požadují smazání veškerých relevantních dat od všech svých občanů. Johannes Caspar, hamburský komisař pro ochranu osobních údajů, tvrdí, že takový čin odporuje německým i evropským zákonům.

Problém je v tom, že navrhování tagů je automaticky povoleno. Přitom by stačilo, aby si lidé mohli svobodně vybrat a funkci explicitně povolit. Facebook šel opačnou cestou a uživatelé mají možnost funkci dodatečně vypnout.

Nyní byla Facebooku zaslána oficiální žádost státu Hamburk, aby německé občany z této funkce vyřadila. Dávají dva týdny na reakci, jinak Facebooku hrozí pokuta až 300 000 eur.

Facebook

Pokud se funkce nelíbí ani vám, můžete ji vypnout přes Účet | Nastavení soukromí | Upravit nastavení | Navrhnout přátelům fotky, na kterých jsem já | Upravit nastavení w Zakázáno.

Zdroj: Guardian

Ohodnoťte tento článek!