Němci vypudili Street View, teď nechtějí ani konkurenční Microsoft Streetside

0

Před dvěma lety Němci ostře vystoupili proti Googlu, který pomocí Street View narušoval soukromí tamních obyvatel. Strhla se vlna protestů, Google zastavil snímkování a třem procentům domácností musel vyhovět, když požadovaly rozmazání na fotografiích. Google proto Street View u našich západních sousedů úplně vzdal, neboť ruční zásahy do fotek byly technicky, časově i finanční náročné, navíc s tak vysokým podílem rozmazaných snímků by služba postrádala smysl.

Zhruba ve stejné době přišel Microsoft (Bing) s konkurenční službou Streetside (zde odkaz). Loni zavítala do Evropy a odbyla si pilotní projekty ve Francii a Británii. A samozřejmě také Německu, kde se začalo snímkovat v březnu 2011. Letos měla auta Microsoftu navštívit asi třicítku dalších míst v zemi, firma však nakonec akci odvolala a se snímkováním ani zveřejňováním dosavadní práce nebude pokračovat.

Microsoft si také vyslechl řadu stížností, a proto snímkování ruší. Ne však definitivně, prý čeká na vhodné kompromisní řešení. Čteno mezi řádky: aby nedopadl jako Google. U nás si zatím můžeme o službě Streetside nechat jen zdát. Dobře pokryté jsou pouze Spojené státy a omezeně ona Francie a Velká Británie. Vyzkoušet však můžete alternativní Norc, v něm najdete pět českých měst.

 

Zdroj: Microsoft (via TheVerge)

Němci vypudili Street View, teď nechtějí ani konkurenční Microsoft Streetside

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ohledně těch autonomních vozů, podle mého je Street View hlavní důvod, proč do toho Google tak šlape; stejně jako jeho participace na snímkovacím satelitu GeoEye-1 pro Google Maps. Takže ano, jakmile to půjde, vymění řidiče za umělou inteligenci. A pokud to půjde tímto tempem, ani to nebude tak dlouho trvat.