Německá vláda přechází na Blackberry, objednala si 5000 kusů Blackberry Z10

0

Koncem února se rozhodla americká vláda opustit striktní používání smartphonů Blackberry a od začátku roku 2014 budou její zaměstnanci využívat iPhony a tablety s Androidem. Opačným směrem se vydala německá vláda. Tamní informační služba si objednala celkem 5 000 kusů nedávno představeného smartphonu Blackberry Z10. Jedním z důvodů je i pokročilé zabezpečení pomocí technologie Secusmart. Ta se postará o šifrování uživatelských dat v paměti telefonu, ale i textových a hlasových zpráv.

   Blackberry Z10
Blackberry Z10  

Obchod s německou vládou je důkazem toho, že Blackberry má ve firemní sféře stále co říct. Před několika lety Blackberry bylo synonymem profesionálního komunikátoru, navíc posíleného službou BIS, popř. BES pro největší podniky s vlastní infrastrukturou. Situace se však radikálně změnila s příchodem iPhonu, na který hromadně přecházely velké společnosti. To by se však mohlo s Blackberry 10 změnit – ačkoliv se jedná o systém podobný těm současným určený pro běžné uživatele, stále jsou zachovány funkce a vlastnosti korporátní sféry. Příkladem budiž zmíněné šifrování. Jsme zvědaví, jak se bitva o firemní prostředí a přesvědčování běžných uživatelů bude vyvíjet. Rozhodně zatím restart kanadských ostružin vypadá nadějně.

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. tomu bych neveril… predstava ze si na ANDROIDU pred navstevou nastavim, at je prkenko nahore, stejne by mi to nedalo a podival bych se pro jistotu, jestli se nahodou hajzl nesekl, nebo popripade aplikace/mobil…