Německo postihl rozsáhlý hack. Někdo od internetu odpojil 900 000 modemů Telekomu

1

V neděli v podvečer byl proveden rozsáhlý útok na modemy Deutsche Telekomu. Společnost potvrdila, že okolo 900 000 z celkového počtu 20 milionů fixních zákazníků mohl postihnout výpadek nebo jiné problémy s připojením. Útok neměl žádnou geografickou závislost, týkal se celé země. Pravděpodobně ale postihl jen vybrané modemy, u nichž neznámí pachatelé zneužili nějakou zranitelnost.

Útok na Deutsche Telekom odpojil od internetu 900 000 zákazníků
Útok na Deutsche Telekom odpojil od internetu 900 000 zákazníků (foto: allestörungen)

Operátor je na detaily hodně skoupý. Sám problém teprve vyšetřuje a jednoznačný závěr ještě nemá. Zákazníkům ale doporučuje odpojit modem od elektřiny na půl minuty a pak zase zapojit. S výrobci zařízení prý připravil aktualizaci firmwaru, která by se po vynuceném odpojení od sítě měla automaticky nainstalovat. Volitelně je možné soubory stáhnout i ručně. Postižení zákazníci mohou navíc bezplatně využívat mobilní internet.

 

Podle Security Affairs byl útok cílen na port 7547 a stál za ním modifikovaný botnet Mirai použitý nedávno k napadení IP kamer.

Zdroj: Telekom, Security Affairs

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. TR-69 (port 7547) je první věc, kterou na DSL routerech při instalaci vypínám.

    Kdo věří na to, že u ISP vše funguje z hlediska zabezpečení a že výrobce routeru není šašlik, který má v implementaci vše OK, je beznadějný optimista.