Nenápadná novinka způsobí převrat. Google zpřístupnil API pro Windows (Phone)

0

Google žádnému majiteli zařízení s Windows Phone až do teď mnoho radosti nenadělal. Žádné oficiální aplikace nevydal, odebral podporu protokolu EAS a nedovolil za stávajících podmínek Microsoftu vyrobit klienta pro YouTube. A to nemluvíme o tom, jak chtěl znefunkčnit mapy v prohlížeči. Odvolával se na to, že si Internet Exploreru 10 neporadí s použitými technologiemi. Jenže existovaly záznamy o tom, jak před předtím mapy normálně fungovaly i na zařízeních s dlaždicemi.

Ačkoli se oficiálních aplikací nejspíš ještě dlouho nedočkáme, aspoň trochu nás Google rozradostnil. Potichu totiž uvolnil API ke některým svým službám prostřednictvím knihovny pro běhové prostředí .NET Framework. Za ním stojí Microsoft, takže si na služby od Googlu sáhnou také vývojáři pro Windows Phone. Nebo „velkých“ Windows. Více než padesátka API se sice může zdát jako malé vítězství, jenže když přihlédnete k dosavadnímu postoji Googlu, jedná se o velice důležitý první krok.

 

V tuto chvíli již pomalu mohou začít vznikat aplikace, které např. zcela legálně a bez potíží budou pracovat s událostmi v cloudovém kalendáři od Googlu. Nebo umožní pracovat s daty uloženými v Google Drive. Kompletní přehled aktuálně dostupných API naleznete na portálu developers.google.com. Dostupná jsou v rámci projektu s otevřeným zdrojovým kódem. Dosud vývojáři nedostupnost API obcházeli, jenže pak stačila malá změna na straně Googlu a aplikace přestala pracovat. Právě tomu se vyhneme.

Zdroj: Google Developers Blog

Nenápadná novinka způsobí převrat. Google zpřístupnil API pro Windows (Phone)
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. AMD sa nema kde ponahlat, vsetko ide podla planov, predaje posledny cas prekvapuju a zisk je mierne nad ocakavania… konkurencia nestiha, je pozadu…. Na tahu je intel, uz by konecne mohol dohnat AMD… 😀

  2. Ten článek vyzní jako kritika za každou cenu. O lednovém termínu jsem někde četl už tak před měsícem, to není žádná novinka. Opravdu nevím nic o tom, že by třeba Intel vydával nástupce procesorů dvakrát ročně. To by toho moc asi prodat nestihli, zvlášť v dnešní době.