Není to jen skládací klávesnice s touchpadem. Vensmile K8 funguje i jako počítač

0

Minipočítač s Windows 10 nemusí vypadat jako tuctová krabice nebo flashka. Dnes jste si u nás mohli přečíst o PC v těle mobilu. A jedna čínská firma připravuje počítač, který připomíná peněženku. Vensmile K8 stačí jen rozložit, připojit k monitoru a pracovat. K tělu je totiž připojena ohebná silikonová klávesnice a počítač na sobě nese multidotykový touchpad.

Vensmile K8

Výrobce se chvástá, že klávesnice je voděodolná (samotný počítač už ne). To všechny silikonové. Důležité bude, jestli se na ní bude dobře psát. Tyhle levné „gumovnice“ se na kancelářskou práci moc nehodí. Těžko se mačkají, stisk je navíc nejistý.

Vensmile K8

Počítač je postaven na čtyřjádrovém Intel Atomu Z8300, 4 GB RAM a 64 GB flash paměti (eMMC). Jako operační systém slouží Windows 10 Home. Na těle najdeme po jednom USB 2.0, USB 3.0, HDMI, D-sub. Nechybí ani čtečka microSD karet nebo 3,5mm jack. Počítač si rozumí s Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11b/g/n, má dokonce externí anténku.

Je velká škoda, že v těle není i akumulátor, který by počítač udržel pár hodin při životě. Pak by se Vensmile K8 dal nosit v kapse jako náhradní počítač „pro všechny případy“. Stačilo by jej pouze připojit k monitoru nebo televizoru.

 

Zájemci nechť si připraví 200 dolarů. Právě za tolik jej prodávají čínské e-shopy jako například GeekBuying.

Zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!