Neotvírejte přílohu falešného e-mailu od obchody24.cz. Obsahuje virus

0

E-mailové schránky zase jednou trápí nepříjemná nevyžádaná pošta. Bohužel se jedná o případ, kdy e-mail vypadá velmi věrohodně. Zpráva se tváří, že přišla z reálného internetového obchodu obchody24.cz. Odesílatel vám suše sdělí, že přijímá vaši objednávku a řekne, abyste vyčkali na telefonické spojení s operátorem.

Platba proběhla předem kartou. Protože jste objednávku neprovedli, bude vám to připadat nanejvýš podivné, takže otevřete přílohu, protože ta podle e-mailu obsahuje potvrzení platby a fakturu. Jenže v tu chvíli byste vypustili z klece virus. Není zrovna překvapivé, že příloha obsahuje nebezpečný kód.

 

Skrývá se v ní vir winpe/Kryptik.CEDX. Provozovatel uvedeného internetového obchodu už sám před těmito zprávami aktivně varuje: „Doporučujeme tyto zprávy smazat a nijak na ně nereagovat. Obsahují náhodně zadaná jména a kontaktní údaje smyšlených i skutečných osob, které ovšem s tímto podvodem ani s e-shopem Obchody24.cz nemají nic společného. Jejich údaje pachatelé zneužili stejně, jako jméno Obchody24.cz,“ říká Patrik Sommer z technického oddělení Obchody24.cz.

Vzniklá situace nás velmi mrzí a poškozuje nejen nás, ale zároveň také naše stávající i potenciální zákazníky. Rozhodli jsme se je proto odškodnit malým dárkem. Každý, kdo na www.obchody24.cz nakoupí do konce ledna za více než 1 000 Kč, může využít kód SLEVA100SP na dodatečnou slevu 100 korun z ceny nákupu,“ slibuje Patrik Sommer.

Členové naší redakce obdrželi různé varianty e-mailu. V jednom případě šlo o objednávku starší základní desky, ve druhém o koupi grafické karty. Na podobné sdělení tedy nereagujte a zprávu raději rovnou smažte, pokud jste si opravdu nic neobjednali.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pamatuju si, jak Nvidia zduvodnovala, ze nejsou v zadne z nove generace konzoli: “Nemohli bychom se venovat dostatecne ostatnim segmentum.” Vypada to, ze presne tak to u AMD dopadlo. Uvadi preznacene stare cipy jako nove grafiky a tech novych vyrobi velmi malo, az do te miry, ze nejsou k sehnani a jejich cena stoupa mimo konkurence schopne hodnoty (minimalne v USA). Dokonce je to po dlouhe dobe poprve, co uvede Nvidia novou generaci grafickych cipu driv, nez AMD.

    Tak si rikam, jestli si nahodou v AMD nevzali prilis velke sousto.

  2. Je uplne nepodstatne ci sa jedna o nV alebo AMD … je to fail tak ci tak … vydavat stare GPU za nove je proste UBER FAIL.

    No to by ani tak mozno “nehnevalo” ako to ze AMD postavi proti nV … grafiku s TPD 150W vs. 75W, to uz je ako klincom do oka.

    Ja byt AMD … tak to urobim rovnako, ale s rozdielom ze tu kartu uvediem iba pre OEM trh (partnerov) a … nepovolim “prihod” medzi uzivatelsky dostupne GPU (a teda medzi zakaznikov).