Nest do Česka přišel i bez Googlu. Tahle firma vám chytrý termostat prodá i nainstaluje

0

Českobudějovická společnost Larx zabývající efektivním řízením vytápění, sledováním spotřeby energie, domácí automatizací a vývojem aplikací pro IoT začal v Česku prodávat chytrý termostat Nest. Produkt firmy patřící Googlu si můžete koupit samostatně za 8900 Kč včetně poštovného, případně za 12 500 Kč i s instalací (montáž, spojení s kotlem, nastavení a předvedení funkcí).

Termostat Nest si už můžete koupit i v Česku
Termostat Nest si už můžete koupit i v Česku

Nest má jednoduché ovládání. Teplota se reguluje otočením doleva/doprava. Termostat se zároveň učí, kde máte rádi jakou teplotu nebo kdy odcházíte z domu. Počítá, jak dlouho se topilo. V grafu zobrazuje, kdy se topilo a kdy se podle jeho učícího mechanismu topit bude (lze upravit). Nová generace už také pozná, když člověk vstoupí do místnosti, takže rovnou ukáže teplotu, případně hodiny nebo předpověď počasí.

Termostat je také připojen k internetu a přes mobil jej lze vzdáleně ovládat. To, když plánujete přijít domů dříve a rádi byste již měli teplo. Nebo se naopak zpozdíte a nechcete, aby se topilo zbytečně. Nest tedy slouží pro (polo)automatické šetření energie.

V zahraničí se umí spojit i s klimatizací, ale v Česku prodávaná verze je zatím připravena jen na kotle. Je škoda, že Larx rovnou neprodává i další produkty Nestu, které jsou navzájem propojené. Jde o kouřový a CO hlásič nebo bezpečnostní indoor a outdoor kameru.

 

via Digitální domy

Ohodnoťte tento článek!