Netbox a AIM budou virtuálními operátory. Startují v létě

0

Už dlouho jsme věděli, že Smart Comp, společnost provozující internetové služby pod značkou Netbox, zvažuje vstup na mobilní trh. Teď už je tato informace oficiálně potvrzená. Stejný krok činí i společnost Planet A, která nabízí optické připojení pod značkou AIM. Obě společnosti pokrývají asi 150 000 domácností v Praze, Brně, Ostravě a jiných krajských městech.

Služby GSM budou provozovat skrz GTS Czech, a tedy síť T-Mobile. Dva noví operátoři se budou jmenovat Netbox Mobil a AIM Mobil. Nabídku tarifů představí v následujících týdnech (zřejmě za 13 dní podle odpočtů na jejich webech), mobilní služby pak odstartují v průběhu prázdnin. Smart Comp už má od ČTÚ přidělen rozsah čísel 730 410 000 až 730 429 999.

Netbox a AIM se stanou virtuálními operátory Netbox a AIM se stanou virtuálními operátory

Mobilními službami chceme doplnit stávající nabídku pro naše zákazníky, kteří jsou u nás zvyklí na kvalitní služby a vysokou úroveň našeho zákaznického servisu,“ uvedl ke spuštění služby Ing. Aleš Padrta, generální ředitel společnosti Smart Comp. „Naším cílem je sestavit nabídku, která bude na trhu pro naše zákazníky zajímavá. Chceme vyjít vstříc jejich postřehům a požadavkům na mobilní služby,“ dodal Padrta.

 

Během pár dnů spustíme speciální web, kde zveřejníme naši produktovou nabídku a také zde budeme formou netradičního průzkumu trhu zjišťovat, co zákazníci od služeb mobilního operátora dnes očekávají. Názor zákazníků je pro nás důležitý a budeme se snažit do budoucna přizpůsobovat naše služby na míru potřebám našich zákazníků,“ doplnil Martin Havrda, předseda představenstva společnosti Planet A.

AIM poskytuje internetové připojení, volání (VoIP) a televizi IPTV skrz svou optickou síť v Praze, Neratovicích a Mělníku plus 22 partnerských operátorů napříč republikou. Netbox nabízí stejné služby v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Opavě, Jihlavě, Holešově, Havlíčkově Brodu, Zlíně a Novém Jičíně. Po spuštění mobilní sítě tak budou moci svým klientům nabínout tzv. quadruple balíčky, tedy internet, volání, televizi a mobil.

Aktualizováno (15:01): Zeptali jsme se společností na několik detailů. Smart Comp a Planet A dlouhodobě spolupracují v oblasti marketingu, technologií i akvizí v oblasti sítí, proto i jejich mobilní služby budou stejné. Tato skupina dodnes zasíťovala 150 000 domácností, z toho 45 000 jejich služby aktivně využívá. Netbox Mobil bude nejdříve dostupný jen stávajícím zákazníkům, ale společnost má zájem i na tom, aby si mobilní službu mohl později objednat kdokoliv. Virtuál bude nabízet jen paušální tarify, ale téma předplacenky prý ještě není definitivně uzavřeno.

Zdroj: Netbox

Ohodnoťte tento článek!