NetDevil vydal hru na PhysX

0

Když společnost Ageia vyvinula softwarově-hardwarové řešení (PhysX) k vytváření naprosto reálné fyziky ve 3D hrách, spekulovalo se o jejím možném odkoupení giganty jako Nvidia, AMD, Nintendo nebo Sony. Nyní se jí opět dostává pozornosti, díky nové hře s fyzikálním enginem PhysX – ta je totiž šířena zdarma.

Hru Warmonger: Operation Downtown Destruction vytvořila společnost NetDevil. Tento titul běží na enginu Unreal 3 a jedná se o multiplayerovou střílečku. Šest levelů, se zničitelným prostředím plným předmětů s nimiž lze volně manipulovat, slouží k demonstraci možností hardwarové akcelerace PhysX. Hra bude fungovat i na počítačích, bez karet PhysX. Stáhnout si ji můžete z FileShack nebo přímo z oficiální stránky, soubor má 347 MB.

O technologii PhysX se ví už více než rok, do dneška však nevzniklo příliš titulů, které by ji podporovaly. Posledním stéblem naděje je pro Ageiu právě engine Unreal 3. Softwarová část PhysX je docela zajímavá, tu hardwarovou většina recenzentů i uživatelů posuzuje jako šlápnutí vedle.

Komu by se chtělo kupovat si fyzikální procesor, většinou zastarale vypadající kartu s hlučnějším větráčkem a zabírat jí jeden PCI slot kvůli pár herním titulům? To se ale má už brzy změnit, podle slov společnosti Ageia se chystá více než 100 herních titulů s podporou PhysX. Pokud se tak skutečně stane, můžeme čekat větší rozšíření této technologie. Možná se už za pár let bez samostatného fyzikálního procesoru neobejdeme. Zakoupit si ji můžete už i v českých internetových obchodech cena se pohybuje kolem 3 500 Kč.

Ageia navíc nedávno vydala dvě PhysX mapy (dubbed Tornad a Lighthouse) pro Unreal Tournament 3, stáhnout si je můžete zde.

Zdroje: Ageia, NetDevil, TechSpot

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář