Sledovat Netflix je normální. V Brazílii je stejný obsah v pirátských zdrojích hledán méně často

Google odhalil, že v Brazílii lidé by filmy sledovali raději na Netflixu, než aby je museli pirátit.

5
Netflix
Netflix

Když nabídnete cenově rozumně nastavenou službu, jež zpřístupňuje obsah tak snadno, že tradiční pirátské shánění se po všemožných kopiích je složitější a časově náročnější, můžete piráty a pirátky zaujmout. Stále dokola omílaný úspěch Spotify, které si dnes hýčká 140 milionovou uživatelskou základnu, budiž důkazem toho, že s pirátstvím lze solidně bojovat.

S videoobsahem je to horší, i zde však existují služby, které nabízí filmy či seriály podobně snadno jako Spotify hudbu. Problematika je to složitá, neboť vzhledem k objemu filmové a seriálové produkce a drahým licencím není možné nabídnout všechen vyprodukovaný obsah. Navíc tyto služby naráží na nutnost lokalizace audiovizuálních děl.

Komentář: Filmová a TV studia tak moc milují internet, že tím akorát posílí pirátství

Netflix se proto více a více soustředí na tvorbu vlastního obsahu a jedná se o zřejmě nejznámější a nejpopulárnější službu svého druhu. Ačkoli na něm nenajdete všechno (zejména pak v menších regionálních verzích), nabízí tolik obsahu za příjemnou cenu, že se stále jedná o službu velice úspěšnou – aspoň tedy z hlediska velikosti základny abonentek a abonentů, jich je 104 milionů.

Sledovat Netflix je normální

Google ve své nové studii, o které referuje brazilské médium Exame, odhaluje zajímavou věc: sháňka po obsahu na Netflixu je větší než sháňka po stejném obsahu v pirátských vodách. Google je velký vyhledávač, takže ví docela dobře, o co je zájem. Ve studii se konkrétně zaměřil na filmy. Počet vyhledávání spojených s Netflixem převýšil počet hledání v pirátských zdrojích loni v listopadu.

Lidé hledají filmy raději na Netflixu než v pirátských zdrojích
Lidé hledají filmy raději na Netflixu než v pirátských zdrojích (Foto: Google via Exame)

Netflix není jediná platforma svého druhu a ne každý, kdo pirátí, hledá filmy pomocí Googlu. O určitou ukázku trendů se však stále jedná. I přes problematičnost Netflixu je zřejmé, že jej lidé začínají přijímat jako úplně běžný zdroj s videoobsahem. Je nad slunce jasné, že pro nemálo lidí snadno dostupný legální obsah dokáže být alternativou k pirátství. Což je z dlouhodobého hlediska výhra.

Nejvíce se poptávka po Netflixu zvedla v letech 2013 až 2016. Tehdy se počet relevantních dotazů zvýšil o 284 %. V těchto letech Netflix nabídl i spoustu originálního obsahu. Ještě podotýkám, že jsme získali jen výsledky studie, bylo by ale zajímavé projít si ji v detailech.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Bohužel Netflix není všemocný. Já bych potřeboval mít předplacenej Netflix, HBO GO, Amazon Prime, iTunes, Crunchyroll, Funimation a to všechno ještě v několika regionálních verzích, abych se dostal alespoň k polovině obsahu, který mne zajímá. A to vůbec nevyžaduji český dabing nebo titulky.

    Se současnou roztříštěnéstí služeb a regionálními licencemi, je streamování videa akorát pro hltače majnstrýmu.