Netflix je oficiálně v ČR. Základní předplatné stojí 215 Kč měsíčně [CES]

0

Nejslavnější filmová půjčovna zamířila dnešním dnem do Česka a dalších desítek zemí světa (celkem 130), firma to ohlásila na tiskovce na CESu. Web netflix.com už nehlásí, že jste ve špatném regionu, mobilní aplikace lze také nainstalovat. Netflix nabízí filmy a seriály ve třech různých předplatných.

Netflix je v Česku
Netflix je v Česku

Základní za 8 eur měsíčně (215 Kč) nabízí jen SD rozlišení a najednou můžete sledovat video jen na jednom zařízení současně. Za 10 eur měsíčně (270 Kč) dostanete Full HD obraz a dvě současně hrající zařízení. Nejvyšší tarif za 12 eur (325 Kč) pak nabízí i 4K video (jen na TV a jen u některých pořadů) a až čtyři hrající zařízení současně. Netflix vám dá měsíc na vyzkoušení zdarma.

 

Nabídka na první pohled vypadá bohatě, ale počkejme si, až ji prověří a s tou americkou srovná Filmtoro. Zásadním zjištěním je ale fakt, že web ani aplikace nejsou počeštěné a co hůř, videím zcela chybí česká podpora. Titulky ani dabing jsem nenalezl u žádného videa včetně těch, které produkoval sám Netflix. Takže zatím masový úspěch neočekáváme. Snad se jazyková podpora časem rozšíří.

Zdroj: Netflix

Ohodnoťte tento článek!