Netflix na měsíc sníží kvalitu videa. Odlehčí tím internetu

6
Zdroj: Netflix

Thierry Breton, evropský komisař pro vnitřní trh, průmysl a podnikání, vyzval šéfa Netflixu Reeda Hastingse, jestli by Netflix nemohl dočasně „vypnout HD“. Omezením kvality videa nejpoužívanější placené videoslužby by se ušetřila značná část internetového trafficu, který teď lidé spíš než pro zábavu potřebují i pro práci nebo učení se z domova. Hastings výzvě vyhověl a podle BBC omezí po následujících 30 dní spotřebu dat o 25 %.

Detaily bohužel neznáme, Netflix odpovědi neposkytl ani pro BBC. Proto nevíme, jestli se omezení týká jen EU, či celého světa. Jestli úspory znamenají, že se dočasně zruší HD či UHD kvalita, či se jen sníží datový tok videa. A jestli tato opatření po následujících měsíc budou platit stále, či jen ve špičkách.

TIP: Netflix na Androidu přechází na AV1. Slibuje 20% úsporu dat

Pokud ale Netflix zasáhne v celém světě, internetu opravdu uleví. Podle analýzy společnosti Sandvine má totiž na svědomí 12,6 % veškerých stahovaných dat v síti. Má o fous větší traffic než celý Google, do něhož se počítá YouTube, vyhledávač i celý ekosystém Androidu. Video obecně má na svědomí 60 % celkového provozu.

Netflix streamuje v několika kvalitách a uvádí, že spotřebuje od 700 MB dat za hodinu (SD) až po 7 GB za hodinu (UHD).

Zdroj: BBC

Netflix na měsíc sníží kvalitu videa. Odlehčí tím internetu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak UHD zatím stále funguje s plným datovým tokem 15,25 Mbps.

    Včera jsem četl doporučení, (tuším španělské vlády), aby lidé používali pevné linky. No jestli to tam mají podobné jako u nás, tak to je fakt rada k pohledání. Bídu „Západu“ odhalí tato krize v celé její nahotě. Pak už nebude moci přehlédnout, že již dávno hledíme Číně na záda.

  2. zrovna jsem si chtěl o víkendu zase na měsíc předplatit netflix. jako by nestačilo, že se prvních 5 minut, díky dynamické kvalitě videa, na to nedá koukat, než se kvalita zvedne alespoň na HD. teď chtěj omezit i to.

    • Aby si sa z toho neposral, že ti niekto siahne na pohodlie, aby aj ostatní mohli normálne fungovať. Odsadni si ďalej od obrazovky a snáď to už nejak prežiješ. Pripadne sa venuj aj niečomu perspektívnejšiemu, ako len čumeniu na seriály pre tínedžerov 🙄

      PS: mám to predplatené asi štvrtý mesiac a jedine, čo sa tam dá sledovať, sú prírodopisné seriály, alebo tie založené na historických udalostiach. Zvyšok je určite tiež fajn, ak máš do 25…