Netflix v rozlišení 4K bude konečně i na počítačích. Ale jen v prohlížeči Edge

4

Netflix konečně zpřístupní rozlišení Ultra HD i pro počítače, ale má to řadu podmínek. Počítač musí běžet na procesoru Intel Core 7. generace (Kaby Lake), musí na něm být nainstalován Windows 10 a přehrávání musí probíhat v prohlížeči Edge. Podle Microsoftu je prý povinné mít také 4K monitor, takže ostřejší obraz na FHD nebo QHD panelu nejspíš nečekejte.

Netflix 4K míří na počítače
Netflix 4K míří na počítače

Proč si Netflix žádá konkrétní procesorovou řadu, nikoliv schopnou grafiku (H.265 zvládnou dekódovat i Pascal a Polaris), není jasné. Zřejmě za to může digitální ochrana, neboť Kaby Lake má v sobě nové DRM prvky, které jinde nejsou. S tím pak souvisí i Edge, který zase jako jediný ve Windows podporuje H.265 a zřejmě i ono DRM. Edge, IE a Safari mimochodem jako jediné podporují Netflix v 1080p; Chrome, Firefox a Opera mají maximálně 720p.

Pro 4K také potřebujete nejvyšší tarif Netflixu nazvaný Premium. Stojí 12 eur (330 Kč) měsíčně a jeho výhodou je také možnost sledovat videa až na čtyřech obrazovkách současně. 4K vyžaduje internetovou přípojku se stahováním o rychlosti alespoň 25 Mb/s.

 

Kdo nechce Netflix sledovat na počítači, ve 4K mu poběží i na vybraných televizorech a přehrávačích Blu-ray. Nejvyšší rozlišení bude dostupné také pro Chromecast Ultra, Nvidia Shield nebo Xbox One S.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE