Netflix začal tlačit na uživatele, kteří sdílejí svůj účet s kamarády

12
netflix whoswatching
Netflix - výběr účtu
-
Zdroj: Netflix, koláž Cnews.cz

Netflix testuje funkci pro zabránění sdílení hesla mezi uživateli, píše BBC. V tarifech Standard a Premium je totiž možné sledovat obsah na více zařízeních současně, jenže v podmínkách služby je uvedené, že má jít o členy jedné rodiny v rámci jedné domácnosti. Tohle pravidlo si někteří vyloží po svém, domluví se se třemi kamarády a nasdílí si vyšší tarif, který jim současně poskytne i lepší kvalitu obrazu.

Netflix se snaží tohle sdílení ztížit. Kolik procent uživatelů ale tímto způsobem porušuje podmínky služby ale není jasné. Někteří uživatelé nyní hlásí, že se jim na obrazovce objevila zpráva „Pokud nežijete v jedné domácnost s majitelem tohoto účtu, potřebujete vlastní účet Netflix“.

Základní tarif přijde na 199 Kč, ale také poskytne jen rozlišení SD. Pokud chcete vyšší kvalitu obrazu, automaticky dostanete i více účtů pro svou rodinu. Každý tak může mít i svou historii shlédnutí. Více účtů ke službě umožňuje i HBO Go, Amazon Prime či Disney+. Podmínky jedné domácnosti jsou u nich ale stejné. A tahle podmínka částečně umožňuje kontrolovat účty například podle IP adresy.

Basic

Standard

Premium

Cena za měsíc

199 Kč

259 Kč

319 Kč

Počet obrazovek, na kterých se můžete dívat současně

1

2

4

Počet telefonů nebo tabletů, na které můžete obsah stahovat

1

2

4

Filmy a TV pořady bez omezení

Dívejte se na notebooku, TV, telefonu nebo tabletu

Rozlišení HD

Rozlišení Ultra HD

Uživatelé, kterým na obrazovku přijde uvedená zpráva, mohou svou příslušnost k účtu (k jedné domácnosti) zatím potvrdit zadáním kódu, jež jim přijde na e-mail či zprávou SMS. Zatím jde ze strany Netflixu o testování a není jisté, že tuhle funkci nakonec nasadí všem.

Spoluzakladatel Netflixu Reed Hastings řekl v roce 2016, že sdílení účtu stejně nejde zabránit a služba s tím bude muset nějak žít. Počet uživatelů Netflixu před časem překonal metu 200 milionů a firma tohle benevolentní sdílení zdá se pomalu přehodnocuje.

Netflix začal tlačit na uživatele, kteří sdílejí svůj účet s kamarády
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84.29%) 14 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. Podle IP adresy se zadna domacnost urcit neda, to je naprosty nesmysl. Kdyz bude jeden clen domacnosti koukat na PC, kde ma internet pres kabel a druhy clen na mobilu pres LTE, tak maji oba jinou IP adresu.

  Treba ja, jakmile by nam to dovolilo jenom jednu IP adresu, tak to okamzite rusim. Uz ted je tich 259 Kc za HD vysilani dost penez a rozhodne to nebudu platit dvakrat. Ono at si Netflix nezahrava.

 2. Upřímně přemýšlím nad tím že teď koukám víc na HBO GO a Netflix platím právě „jen kvůli právě těm ostatním“ (tchyně-jiná adresa a brácha taky jiná adresa), jako občas se kouknu to ne že ne, ale nutně bych ho nepotřeboval, je pak otázka jestli by uživatelé v Čechách (a podobných finančních rájích východní Evropy) raději službu nezrušili a pořídili si ji až ve chvíli kdy něco vyjde co je zajímá.

  Navíc pokud si dobře vzpomínám, když jsem pročítál podmínky, nikde o adrese nebylo ani slovo (EULU nebo něco podobného jsem tedy nečetl, ale myslím tím takovéto povídání v bodech 1-10 … co najdete na webu.

  FAQ: Dívejte se kdekoli, kdykoli, na neomezeném počtu zařízení. Přihlaste se přes svůj účet Netflix na netflix.com nebo v naší aplikaci a dívejte se na počítači, chytré televizi, telefonu, tabletu, přehrávači nebo herní konzoli. Stačí připojení k internetu.
  TERMS of use:1.2. Nabízíme několik úrovní členství, včetně členství nabízených třetími stranami spojených s poskytováním jejich vlastních produktů a služeb. Některé úrovně členství mají odlišné podmínky a omezení, o nichž se dozvíte při svoji registraci nebo v jiných sděleních, která vám budou zpřístupněna. Konkrétní podrobnosti o členství v Netflixu se dozvíte na našem webu kliknutím na odkaz „Účet“, který je k dispozici v horní části stránek pod názvem vašeho profilu.
  a této sekci:
  AKTUÁLNÍ PŘEDPLATNÉ:
  Premium
  319 Kč/měsíc
  Nejlepší kvalita videa v rozlišení Ultra HD (4K) a HDR. Dívejte se na telefonu, tabletu, počítači nebo televizi.
  AKTUÁLNÍ PŘEDPLATNÉ
  Všechny typy předplatného umožňují neomezené sledování TV pořadů a filmů na tolika zařízeních, na kolika budete chtít. Dostupnost HD (720p), Full HD (1080p), Ultra HD (4K) a HDR závisí na vašem připojení k internetu a kapacitě zařízení. Ne všechna videa jsou dostupná v rozlišení HD, Full HD, Ultra HD nebo HDR.

 3. Z jiného webu (kdo hledá ten to najde):
  ….Jak připomíná Guardian, ještě před pár lety přitom Netflixu sdílení hesel mezi více uživateli nevadilo. Spoluzakladatel firmy Reed Hastings v roce 2016 řekl, že se to omezovat nechystá. „Sdílení hesel je něco, s čím se prostě musíte naučit žít, protože je k tomu bezpočet důvodů, například když mezi sebou heslo sdílí manželé nebo rodiny s dětmi,“ řekl.

  Ještě předloni pak šéf produktové divize Netflixu Greg Peters ubezpečil, že firma si je sdílení hesel vědoma, ale v tuto chvíli žádná opatření nechystá.

  Dle stávajících podmínek používání účet „nesmí být sdílen s osobami mimo vaši domácnost“. Podobná ujednání mají ve svých smlouvách s uživateli konkurenční videotéky HBO, Amazon Prime nebo Disney+.
  …..

   • Tak to se omlouvám zarazil jsem čtení o tabulku tarifů a ten článek co odkazujete je ten co jsem hledal 😀. Víte mě nejvíc mrzí že podobné rodinné tarify nerespektují že členové rodiny můžou bydlet na druhé straně města. Vím těžko dokázat ale… Netflix vedl sympatickou kampaň sdílení nevadí a co si budeme povídat není nejlevnější služba. Napriklad když Spotify zkusilo ověření pomocí GPS tak 2 3roky zpátky, sedl na kolo a jel si potvrdit účet ke mě před panelák. Pochybuju že by si jako středoškolák něco takového zaplatil, spíš by se obratil na temnou stranu síly.

  • Ja vcelku chapu, ze naklady se zvysuji a Netflix nechce sahat ke zdrazovani. Nicmene zvolil velmi nestastny zpusob. Ja treba nerozumim tomu, proc podminuje rozliseni obrazu urcitym poctem pripojenych zarizeni. Kdyz se mu nelibi soucasna praxe uzivatelu, tak mel prvne predelat tarify a hlavne zrusit nesmyslne SD rozliseni. Proste by mel dve nabidky, jednu na 1080p, druhou na 4K na jedno zarizeni a kazde dalsi zarizeni by bylo za priplatek. Jednoduche a efektivni.