NETGEAR představuje první přístroje podporující přenosy až 1,75 Gb/s

0

Nové dvoupásmové routery a adaptér NETGEAR až trojnásobně zvyšují stávající rychlost Wi-Fi oproti standardu 802.11n

Praha, 8. června 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila uvedení nové produktové řady bezdrátových přístrojů 802.11ac, nabízející Wi-Fi připojení páté generace (5G Wi-Fi) s přenosovou rychlostí až 1,75 Gb/s. I přes dramatické navýšení maximální přenosové rychlosti jsou nové produkty zpětně kompatibilní se standardy 802.11a/b/g/n a garantují tedy optimální spolupráci s tradičními Wi-Fi zařízeními.

Wi-Fi 802.11ac představuje evoluci současných Wi-Fi standardů a díky gigabitovým rychlostem nabízí nekompromisní výkon zejména pro oblast náročných multimediálních aplikací. Vyšší rychlost technologie 802.11ac je ideální také pro mobilní zařízení, jako jsou např. smartphony či tablety, protože nabízí až třikrát vyšší výkon při takřka stejných energetických nárocích jako v případě Wi-Fi standardu 802.11n.

 

Wi-Fi N vs Wi-Fi ac

Wi-Fi N vs Wi-Fi ac

 

Mezi nové Wi-Fi produkty patří dva dvoupásmové gigabitové routery a dvoupásmový USB adaptér, který nabízí možnost využívat výkonnost Wi-Fi sítí 802.11ac i v počítačích a noteboocích ještě před tím, než budou součástí jejich standardní výbavy potřebné přijímače.

První novinkou je model R6300, který byl nedávno představen v celosvětové premiéře jako první 802.11ac router na trhu. Wi-Fi router NETGEAR R6300, využívající čipy Broadcom 5G Wi-Fi IEEE 802.11ac, nabízí až třikrát vyšší rychlost ve srovnání se současnými 802.11n routery. Elegantní design dobře zapadne do každého interiéru, vysílací výkon výrazně rozšiřuje současné možnosti pokrytí Wi-Fi sítí 802.11n. Model R6300 nabízí rychlosti až 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu a 450 Mb/s ve 2,4GHz pásmu, takže uživatelům zpřístupňuje webový obsah na kterémkoli připojeném zařízení během podstatně kratšího času, který by si vyžádalo použití routeru pracujícího se staršími Wi-Fi standardy.

Druhou novinkou je router NETGEAR R6200, jehož dvě frekvenční pásma nabízejí kombinovanou přenosovou rychlost Wi-Fi až 1,2 Gb/s, a poslední novinku pak představuje NETGEAR A6200 – první dvoupásmový 802.11ac adaptér na trhu.

 

Netgear R6300

Netgear R6300

 

Základní charakteristika routeru NETGEAR R6300:
• První 802.11ac duální gigabitový router na trhu podporující Wi-Fi sítě páté generace (5G Wi-Fi) při rychlostech 450 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz (802.11n) + 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz (802.11ac).
• Maximální možná rychlost a dosah Wi-Fi pro mobilní zařízení v domácí síti.
• Zpětná kompatibilita s Wi-Fi standardy 802.11a/ b/g/n, ideální řešení pro současné i příští generace Wi-Fi zařízení.
• Dva USB 2.0 porty, díky nimž lze současně sdílet obsah externího datového USB úložiště a využívat např. funkci síťového tisku.

Základní charakteristika routeru NETGEAR R6200:
• 802.11ac duální gigabitový router podporující Wi-Fi sítě páté generace (5G WiFi) při rychlostech 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz (802.11n) + 900 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz (802.11ac).
• Špičková rychlost a dosah, vynikající Wi-Fi mobilita.
• Zpětná kompatibilita s Wi-Fi standardy 802.11a/ b/g/n, ideální řešení pro současné i příští generace Wi-Fi zařízení.
• Jeden USB 2.0 port např. pro sdílení obsahu externího datového USB úložiště nebo využívání funkce síťového tisku.

Základní charakteristika adaptéru NETGEAR A6200:
• Možnost využívat výkonnost Wi-Fi sítí 802.11ac ve stávajících počítačích a noteboocích.
• Zpětná kompatibilita s 802.11 a/b/g/n Wi-Fi routery.
• Špičková rychlost Wi-Fi ideální pro vysílání multimédií v HD.
• Otočné klouby, díky nimž lze zvolit nejvhodnější polohu antény pro maximální výkon.
• Flexibilní možnosti umístění včetně dokovací základny.

Mezi další pokročilé funkce Wi-Fi routerů NETGEAR R6300 a 6200 patří:
• NETGEAR Genie®: Tato zdarma dostupná aplikace je k dispozici pro PC, Mac, iOS, smartphony či tablety. Umožňuje snadno ovládat, sledovat, opravovat a spravovat domácí síť díky jednoduchému a elegantnímu grafickému rozhraní. Uživatelé si mohou NETGEAR Genie stáhnout z webu www.netgear.cz/genie, Google Play či App Store.
• NETGEAR MyMediaTM: Mobilní aplikace NETGEAR Genie dokáže nalézt fotografie, video či hudební soubory kdekoli v domácí síti a přehrát je na DLNA kompatibilním multimediálním přehrávači.
• Podpora technologie AirPrint TM: Aplikace NETGEAR Genie uživatelům umožňuje tisknout na kterékoli tiskárně připojené k routerům prostřednictvím USB portu, nebo na síťové tiskárně přímo ze zařízení iPad nebo iPhone.
• Podpora Guest přístupů: Aplikace NETGEAR Genie zajišťuje snadnou konfiguraci sítě pro přístup hostů, kteří se mohou rychle připojit bez nutnosti použití přihlášení pro úplné zabezpečení sítě. Samozřejmě ale nemají přidělena práva k procházení souborů ostatních uživatelů, využití tiskáren, datových úložišť ani dalších zařízení.
• ReadySHARE® Printer: Ze kterékoli stávající USB tiskárny vytvoří routery plně funkční síťovou tiskárnu, kompatibilní s počítači s operačními systémy Mac a Windows.
• DLNA multimediální server: Routery R6300 a R6200 plně podporují technologii DLNA a umožňují streamovat multimediální soubory do kteréhokoli DLNA kompatibilního zařízení v síti, a to včetně nejnovějších chytrých telefonů, Blu-ray přehrávačů, multimediálních přehrávačů, herních konzol, tabletů apod.
• NETGEAR Live Parental Controls: Centralizované, flexibilní a vysoce spolehlivé řešení pro omezení přístupu uživatelů k nevhodným či nebezpečným webovým stránkám ze všech připojených zařízení, tedy jak z počítačů s operačními systémy Mac a Windows, tak i smartphonů či tabletů. Lze tak snadno zajistit bezpečné surfování internetem pro děti nebo třeba vyšší produktivitu práce zaměstnanců. Použití je kompletně zdarma!
• Automatické zabezpečení Wi-Fi připojení: Již ve výchozím nastavení obou routerů je aktivováno bezpečné bezdrátové připojení s předdefinovaným síťovým názvem a heslem pro okamžitou ochranu datové komunikace v síti.
• Snadná instalace: Uvedení zařízení do provozu nevyžaduje použití instalačního CD; uživatelé mají možnost provést úvodní konfiguraci v jednoduchém rozhraní webového prohlížeče nejen na počítači, ale i pomocí smartphonů či tabletů.
• USB porty: Dva porty pro souběžné použití externího USB datového úložiště a připojení USB tiskárny jsou k dispozici v routeru R6300. Model R6200 obsahuje jeden USB port pro střídavé připojení různých periferních zařízení podle potřeby.

Snadná instalace, nastavení i používání
Instalační proces probíhá u všech novinek v jednoduchém prostředí webového prohlížeče a je maximálně jednoduchý. Díky zdarma dostupné aplikaci NETGEAR Genie mohou uživatelé následně snadno spravovat svou domácí síť, zatímco s mobilní aplikací NETGEAR MyMedia mají možnost rychle vyhledávat a přesunovat svá multimédia i prostřednictvím vzdáleného přístupu.

„802.11ac, nová generace Wi-Fi, představuje bezdrátové sítě budoucnosti, které ovládnou bezdrátový prostor přibližně v horizontu tří let,“ řekl Peter Cooney, ředitel divize pro bezdrátová připojení ve společnosti ABI Research. „Wi-Fi 802.11ac rychle zdomácní napříč všemi produktovými segmenty, ať už půjde o routery, smartphony, PC, multimediální tablety či další spotřební elektroniku.“

„NETGEAR vyvinul novou řadu 802.11ac přístrojů, aby dokázal již nyní nabídnout zákazníkům komplexní bezdrátový ekosystém budoucnosti bez rychlostních omezení, který mohou používat dokonce i se svými stávajícími počítači a notebooky,“ dodal David Henry, viceprezident pro retailový prodej ve společnosti NETGEAR. „Tato vizionářská řada produktů je nejlepší ukázkou našeho závazku nabízet zákazníkům nejmodernější technologie v co nejkratší době, aby je mohli využít pro vytvoření bezdrátových sítí, přístupu k internetu a přenosy velkých objemů dat absolutními rychlostmi na hranici možností současných technologií.“

Ceny a dostupnost
Nadcházející 802.11ac standard představuje nejrychlejší Wi-Fi na světě, která je schopna nabídnout přenosové rychlosti v řádu gigabajtů. I nejnáročnější webový obsah lze tak zpracovávat takřka okamžitě, a stahovat soubory či synchronizovat multimédia mnohem rychleji, než dosud v sítích 802.11n. Maximální rychlost 802.11ac technologie je ideální pro mobilní zařízení, která mohou využít až třikrát vyšší bezdrátový výkon při podobné spotřebě energie jako u současných zařízení 802.11n standardu.

Router NETGEAR R6300 bude na českém trhu dostupný během června 2012 za očekávanou doporučenou cenu 4 600 Kč vč. DPH. Router NETGEAR R6200 a adaptér NETGEAR A6200 budou dostupné během podzimu letošního roku za předpokládané doporučené koncové ceny 4 100 Kč vč. DPH, resp. 1 600 Kč vč. DPH.

Více informací
Podrobnosti o novinkách lze najít na těchto webových stránkách:
www.netgear.cz/home/products/sdileni/ultimatni/R6300.aspx (NETGEAR R6300)
www.netgear.cz/home/products/sdileni/ultimatni/R6200.aspx (NETGEAR R6200)
www.netgear.cz/home/products/sdileni/ultimatni/A6200.aspx (NETGEAR A6200)

Další zajímavosti jsou k dispozici na webu www.netgearcz.cz/cs/podpora/standard-802-11ac.html či www.netgear.com/fastestwifi, informace o technologii 802.11ac a 5G generaci Wi-Fi lze najít na webu www.netgear.com/80211ac a www.5GWiFi.org, PDF dokument s popisem technologie 802.11ac je možné stáhnout z odkazu www.netgear.cz/images/80211acFinal66-54105.pdf.

 

Ohodnoťte tento článek!