Netgear přidal svým síťovým úložištím díky novému firmware mnoho funkcí

0

Je to sotva čtrnáct dní, co jsme vám na našem webu nabídli v rámci srovnávacího testu osmi síťových úložišť i retest Netgear ReadyNAS Duo v2. S tehdy aktuálním firmware RAIDator 5.3.5 přibyla mimo jiné podpora pro chybějící síťové protokoly nebo integrace do domény. Ale vývojáři šli ještě dál.

Včera byla vydána verze nová, nese označení 5.3.6 a přináší mnoho novinek, které NAS udělají zase o něco lepším. Vylepšení se týká nejen platformy PC, ale dočkali se i uživatelé MacOS či majitelé chytrých mobilů a tabletů.

Do operačního systému byl nyní integrován nástroj Netgear ReadyDROP, který dovolí vytvořit konečně použitelný osobní cloud. Pokud jste například zvyklí používat službu Dropbox, rychle na ni zapomenete. Pomocí ReadyDROP si totiž vytvoříte „vlastní Dropbox“ přímo v úložišti. Použití tohoto nástroje není omezeno ani kapacitou, ani počtem přihlášených uživatelů. A neplatíte ani korunu.

 

Uživatelé počítačů značky Apple mohou nyní využívat Apple Time Machine skutečně naplno. Zálohování již není nutné provádět pouze v rámci lokální sítě – pouze stačí vystavit váš ReadyNAS do internetu a zálohovat z libovolného vzdáleného umístění.

Díky rozšíření chytrých mobilních telefonů či tabletů získává na atraktivnosti i služba ReadyDLNA, která umožňuje vzdálené streamování multimédií právě do tohoto typu zařízení. Dále byl opět do systému přidán nástroj ReadyNAS Replicate, který umožňuje vzdáleně zrcadlit obsah jednoho NASu na druhý a zajistit efektivní obnovu dat po havárii.

RAIDator 5.3.6 nyní dovolí majitelům síťových úložišť (ReadyNAS Duo v2 a NV+ v2) využívat i integrovaný nástroj pro vzdálené ovládání NASu. A konečně na závěr – Netgear zprovoznil svůj Genie Marketplace. Všechna dostupná rozšíření pro NASy tak naleznete na jednom místě, odkud je na jedno klepnutí myši můžete nainstalovat přímo z administrace.

Nový firmware určený pro ReadyNAS Duo v2 a NV+ v2 můžete stahovat zde.

Zdroj: TZ, ReadyNAS

Ohodnoťte tento článek!