Neuvěřitelné: Česká protipirátská unie bude mít po 12 letech nový web

0

V Česku už není moc webů, jejichž design a struktura jsou starší než Windows XP. Snad nejznámnější legenda, stránky Českého hydrometeorologického úřadu, přešly po 13 letech do nové podoby už předloni. Teď přijde na řadu další veterán: web České protipirátské unie (cpufilm.cz).

Postrach filmových sdílečů už sice vznikl v roce 1991, ale na webu se objevil až na začátku nového milénia. Doména pochází z konce roku 2000, budeme tedy předpokládat, že stejně stará je i webová prezentace. První dochovaný důkaz najdeme z listopadu 2001 na archive.org. Současný web se v ničem neliší, přibylo jen trochu obsahu, nové kauzy apod.

 

To je také důvod, proč o redesignu stránek ČPU píšeme. Z čtenářského hlediska je to web, který nejspíš nikdy nenavštívíte. Na Cnews je to ale poslední dobou častý zdroj informací. Protipirátská unie spolu s policií poslední měsíce zvyšují úsilí v boji proti filmovým pirátům, ČPU se už letos stala terčem DDoS útoku Anonymous. A něco nám říká, že o unii ještě uslyšíme, neboť už jde i po „menších rybách“.

Stále rostoucí unie proto konečně dostane důstojně vypadají stránky, vyzkoušet si je můžete zde.

Ohodnoťte tento článek!