Nevěřte instalacím Microsoftu

0

do svého počítače zajímavé aplikace. Kromě velmi známého kecálka Windows Live Messenger (dříve MSN Messenger) můžete mít i nástroj pro rychlé blogování Live Writer nebo povedenou galerii fotografií s možností základních úprav Windows Live Fotogalerie (která opravdu stojí za vyzkoušení).


Windows Live Fotogalerie stojí za vyzkoušení

Pro přípravu jednoho článku jsem potřeboval tyto aplikace nainstalovat. Spustil jsem tedy webový instalátor, který mi oznámil, že budou nainstalovány tři aplikace: Live Messenger, Live Writer a Live Gallery. A že jejich instalace zabere na disku 8 MB, 18 MB a 13 MB. Spustil jsem tedy instalaci a vše proběhlo bez problémů: aplikace se stáhly a nainstalovaly, po restartu je bylo dokonce možné používat.

Ale co to? Kam zmizelo na pevném disku 320 MB místa? Vždyť instalátor sliboval 39 MB (8 + 18 + 13)! To je o 281 MB místa víc! A navíc se mi mezi spuštěnými programy objevil dokonce SQL server. Vždycky jsem si přál nosit s sebou na notebooku běžící SQL server. Tohle se pánové opravdu nedělá!


No řekněte: není to krása, mít SQL server na Asusu Eee PC?

To je takový problém uvést při instalaci reálné hodnoty (i kdyby to měla být jen malá noticka “up to 350 MB after install”) a navíc uživatele upozornit, že mu přibude do služeb SQL server?

Doplněno: tak neohlášených zásahů do systému je ještě více. Právě jsem zjistil, že instalace také automaticky změnila asociaci mediálních souborů na Windows Media Player, na což se mne také nezeptal…

 Odkazy k tématu: Windows Live | Live Messenger | Live Fotogalerie | Live Writer

Nevěřte instalacím Microsoftu

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte