Nevidíte nabídku pro rezervaci upgradu na Windows 10? Důvodů může být víc

0

Zatímco někteří řeší, proč je zástupce pro rezervaci upgradu na Windows 10 v oznamovací oblasti stále viditelný, jiní ikonu nevidí. Což je problém, pokud mají o upgrade zájem. K důvodům, proč ikonu a nabídku s možností rezervace upgradu nevidíte, patří prostý fakt, že nemáte aktualizovaný počítač. Je to nepravděpodobné, neboť automatické aktualizace jsou ve Windows standardně zapnuté.

Přesto zkontrolujte dostupnost aktualizací a nainstalujte nejlépe všechny. Musíte mít Windows 7 se Servisní balíčkem nebo Windows 8.1 Update. Podporovány jsou pouze domácí edice, na firmy a organizace nabídka necílí. Nabídku upgradu dále neuvidíte, pokud máte sice počítač se správnou edicí Windows, ale je připojen k doméně a spravován správcem v organizaci. V tom případě je on člověkem, který upgrade (ne)povolí.

 

Dalším důvodem může být prostý fakt, že provozujete pirátskou verzi Windows bez patřičné licence. Nebo máte nekompatibilní hardware či software. Microsoft na svém fóru pro podporu vysvětlil, že do vydání systému v takovém případě nabídku upgradu vedle hodin neuvidíte. Po 29. červenci nicméně v kompatibilních edicích Windows naskočí.

Tehdy budete moct odhalit konkrétní příčiny nekompatibility. Pak se teprve budete moct rozhodnout, jestli se i přes případné problémy vyplatí instalaci provést. Přijde na to, jak velké problémy budou. Kdyby např. neexistoval vhodný ovladač pro vaši grafickou kartu, tak přes to vlak nepojede. Pokud by po instalaci pouze přestal fungovat nějaký program, je upgrade reálnější.

Existuje také možnost, že je některá z komponent Windows poškozena. Microsoft na fóru nabízí návod, jak zkusit zobrazení ikony v oznamovací oblasti vynutit. (Využijete při něm příkazový řádek.) Výsledkem postupu může být zjištění, že se nevyhnete přeinstalaci.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!