Nevíte co s penězi a chcete SSD?

0

Většina z vás asi firmu LSI zná jako výrobce RAIDvých řadičů. Své bohaté zkušenosti v tomto odvětví využila pro WarpDrive, 300GB SSD disk do slotu PCI-Express (8 linek PCI-E 2.0). Na kartě najdete šest řadičů SandForce SF-1500, o jejich propojení se stará raidový řadič LSI SAS8000. Za jeden kus této karty zaplatíte bezmála 200 000 Kč.

LSI WarpDrive SLP-300

Server Legit Reviews si jednu takovou kartu zapůjčil a otestoval a porovnal s o něco známější OCZ RevoDrive X2. Přiznávají, že srovnání to není úplně férové. Karta LSI přeci jen není určená do herních strojů, lépe jí bude v serveru, kde musí zpracovat stovky a tisíce současných požadavků v co nejkratším možném čase.

I z tohoto důvodu v některých testech nevychází úplně nejlépe. Zásadní rozdíly se objeví například v AS SSD Benchmark, kde na testu paralelního zpracování požadavků poskytuje oproti RevoDrive dvojnásobnou rychlost. Kompletní recenzi naleznete na webu Legit Reviews.

Výsledky WarpDrive v AS SSD Benchmark:

AS SSD Benchmark - LSI WarpDrive

Porovnání s RevoDrive X2 od OCZ:

AS SSD Benchmark - OCZ RevoDrive X2

Pokud se pozastavujete nad cenou, která je vskutku astronomická, vězte, že existují nasazení, kde si na sebe tento produkt vydělá. Pro ilustraci můžete použít kalkulačku nákladů na webu LSI.

Zdroj: Legit Reviews

Ohodnoťte tento článek!