Nexus 7 a 10 s Wi-Fi dnes dostanou Android 4.4 KitKat. Zbylé Nexusy musí počkat

0

Google dnes na sociální sítě vyslal krátkou noticku, že začal s aktualizacemi starších zařízení na Android 4.4 KitKat. Týká se to tabletů Nexus 7 (2012 i 2013) a Nexus 10 ve verzích s Wi-Fi. 3G modely těchto tabletů a telefon Nexus 4 dostanou update „brzy“.

Jako obvykle u Googlu platí, že aktualizace vysílání plošně pro všechna zařízení, ale updaty chodí v několika krocích. Proto nemusíte panikařit, pokud váš Nexus stále hlásí, že má poslední verzi softwaru.

Tip: Vše o Nexusu 5 a Androidu KitKat

Co s KitKatem získáte? Jde především o sjednocený editor SMS a MMS s Hangouty, který už ovšem z Play Storu můžete mít nyní. Android 4.4 přinesl také podporu nových senzorů, jenž však vaše zařízení nebudou podporovat. To samé se týká nedostupnosti nového launcheru Google Experience, který zůstane jen na Nexusu 5.

 

Těšit se ale můžete na nižší paměťové nároky systému i aplikací jako Chrome nebo YouTube. KitKat by měl bez problémů běžet na zařízeních s 512 MB RAM. Systém má novou průhlednou notifikační lištu a vývojáři aplikací mohou konečně využít celou plochu displeje pro opravdový fullscreen. Nový Android už také umí přímo tisknout nebo třeba zachytávat video z toho, co se děje na obrazovce.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nebo Google tuto aplikaci „odstřihne“, resp. občas pozmění API a tím aplikaci ochromí. Ještěže se zatím jedná jen o WP, ale to se může za čas změnit. I když ono se jedná o WP celkem logicky. Googlu to nezpůsobí problémy. WP není tak důležitý z obchodního hlediska.