Nexus 7 se 3G a 32 GB paměti přijde v prosinci za 7990 Kč

0

Značkový obchod Asusu už zahrnul do ceníku očekávanou novinku, nejvyšší model sedmipalcového tabletu Nexus. Prodávat se začne začátkem prosince za cenu 7990 Kč. To není zrovna málo, dvoutisícový příplatek za 3G modul a dalších 16 GB paměti je adekvátní, ale v našich odhadech jsme čekali o pětistovku méně.

Tipy na tablety
Google Nexus 7

Nexus 7 stále patří mezi top tablety s úhlopříčkou sedm palců. Má výborný displej (IPS) s rozlišením 800 × 1280 px, výkonný čipset Tegra 3, čistokrevný Android 4.2 a vydrží okolo 10 hodin v provozu. Dobře se drží v ruce a vejde se i do větších kapes. Hlavní nevýhodou je menší počet optimalizovaných aplikací pro tablet, někomu může vadit chybějící čtečka karet, HDMI, vstup USB nebo jen jednopásmová síť Wi-Fi. Jenže u všech tabletů se musíte smířit s nějakými kompromisy.

 

Google představil dva nové Nexy 7 minulý měsíc. Na trhu byla 16GB verze, která má být o 50 dolarů levnější, za původní cenu se měl prodávat 32GB model a dalších 50 dolarů pak i 3G verze. Na našem trhu se však nic nezměnilo. Základní 16GB Nexus 7 je stále za původních 5990 Kč.

Ohodnoťte tento článek!