Nexus Silent Mouse SM-7000B: neslyším klikání, zrušte akci

0

Společnost Nexus (neplést se smartphony od Googlu) má v nabídce devět myší, drátových i bezdrátových, a všechny jsou prezentovány jako tiché. Testovaný model SM-7000B je malá notebooková myš pracující na rádiové frekvenci přes USB dongle. Nano přijímač lze ukrýt zespodu v těle myši. Vedle optického snímače je slot pro dvě napájecí AA baterie.

Povrch myši je z velmi příjemného lehce pogumované plastu, jen prostřední proužek u kolečka zůstal lesklý. Kolečko není naklápěcí a otáčí se trochu ztuha. Nad kolečkem je přepínač rozlišení mezi 1000 a 1600 dpi a to je vše, více toho myš nemá.

 

Parametry
Cena 486 Kč včetně DPH
Zapůjčil Nexustek
Nexus Silent Mouse SM-7000B
typ přenosu rádiový (2,4 GHz, USB dongle)
snímač optika
maximální rozlišení 1 000/1 600 dpi
ergonomie pro praváky
kolečko / počet přídavných tlačítek mačkací, není naklápěcí / 1
napájení 2× AA
rozměry 98 × 70 × 37 mm
OS Windows, Mac OS X

 

Jak je to s tím hlukem?

Jasně, myši nemívají větráček, hluk vydávají tlačítka při jejich stisku. Typický zvuk kliknutí patří k počítači odedávna, takže jej většinou nevnímáme, může však vadit okolí. Myš Nexus si s tím poradila celkem dobře – výrobce použil speciální spínače s patentovanou (co dneska není patentované) technologií pro tlumení.

Takto vypadá spínač pod tlačítky

Myš není úplně nehlučná. Jezdící plošky jsou drsnější, než u dražších zavedených myší, což nějaký hluk samozřejmě vydává. Také samotný klik vydává tlumený zvuk. Dobře to jde připodobnit třeba k pistoli, kde zblízka výstřel i s tlumičem stejně uslyšíte. Přesto je tlumení na takové úrovni, že kolegové u vedlejších stolů již neslyší nic.

 

Myš se nevypíná dedikovaným tlačítkem, sama přejde do úsporného módu, ze kterého ji lze probrat stiskem jakéhokoliv tlačítka. Horší je to s ergonomií. Nexus má v nabídce i další dvě myši, které jsou stejně tuché a vypadají (neměl jsem možnost je vyzkoušet) mnohem ergonomičtěji. Je to SM-5000 a hlavně drátová SM-8500.

Nexus SM-7000B toho moc neumí (čti: nemá přídavná tlačítka) a je příliš malá pro používání u stolního počítače. Ovšem k notebooku se hodí dobře, je velmi levná a tlumení zvuku opravdu funguje. Ideální myš do knihoven, dalo by se říct.

 

Plusy / mínusy
  tichá
  přepínač dpi
  slot pro USB dongle
  příjemný povrch
  způsob vypínání/zapínání
  cena
  ani jedno přídavné tlačítko
  menší rozměry = horší ergonomie
Hodnocení 80 %

 

Demonstrace hlasitosti u hlukoměru

Ohodnoťte tento článek!