Nexus TV jako herní konzole? Google koupil firmu, která by to zařídila

0

Na Androidu už bylo postaveno několik herních konzolí. Nejhlasitěji se snaží Nvidia se svým Shieldem, trochu punkově na to jde levná Ouya. O vlastní řešení se snažila i společnost Green Throttle Games, která vytvořila herní síť s názvem Arena, ve které doporučovala tituly, jenž byly kompatibilní s jejím gamepadem Atlas za 40 dolarů. Ty jste pak mohli hrát na vlastním tabletu nebo smartphonu.

Green Throttle Games a ovladač AtlasGreen Throttle Games a ovladač Atlas

Tato platforma se snažila využít faktu, že Android nebyl na hry zrovna připravený. Tam, kde měly Windows Phone nebo iOS vlastní herní centra, která uchovávala herní postup, výsledky, achievementy nebo se starala o multiplayer, museli vývojáři pro Android improvizovat a nedostatky programovat sami. Vážně myšlenou herní platformou se Android stal až loni s uvedením služby Google Play Games, jež už výše zmíněné funkce zvládala.

I to byl nejspíš důvod, proč firma Green Throttle Games skončila. Její aplikace se už dále nevyvíjí, gamepady ale ještě dostupné jsou. Magazín Pando Daily teď získal informace, že Google zbytky této společnosti odkoupil a že pod svá křídla vzal také dva ze tří jejích zakladatelů. Podle tajných zdrojů magazínu jde o jasnou zprávu, že to Google myslí s hrami vážně.

 

Už od loňska se spekuluje, že firma uvede nový obývákový přehrávač „Nexus TV“. Ten by po doplnění o Bluetooth gamepad mohl fungovat i jako herní konzole. Šušká se, že firma toto zařízení představí ještě první polovině roku 2014. Nesmíme ale zapomínat, že se Google v televizních krabičkách už dvakrát spálil. Google TV byl propadák, ale předražený Nexus Q byl takový průšvih, že jej Google vlastně ani nezačal prodávat. Chytil se až levný dongle Chromecast, který ale není ani konzole, ani skutečný přehrávač. Jestli Google skutečně něco chystá, pravděpodobně to odhalí na červnové konferenci I/O.

Zdroj: Pando

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Třeba je to první krok k highendu, který bude mít např. 4 menší GPU pod jedním pouzdrem, protože to bude ekonomicky schůdnější než dnešní cesta jakou s citelným zpožděním a za docela krutou cenu aplikuje Titan. Na 20nm by něco jako Titan bylo vyrobitelný až třeba těsně před příchodem ještě menších nm. Rozhodně je dobře, že už s tím oba tábory něco dělají.

  2. No nekecejte .. ono u Nvidie při zapojení dvou karet do SLI funguje něco jako frame rate metering u GTX 690? Pokud vím tak jím měla být “vybavena” jako jediná karta právě GTX 690 …

  3. Ano funguje a už hodně dlouho. Jen ne se speciální HW podporou – to má skutečně pouze 690-ka. Proto i stará GTX590 má frame pacing obvykle lepší než 7990 i s těmato ovladačema. Nutno ale vyzvednout, že podle testů nové ovladače u 7990 udělaly doslova řádový skok v tomto ohledu a to za cenu jen asi 5% výkonu.