Nezničitelné a se solárním nabíjením. Kyocera představila unikátní telefony [MWC]

0

Na MWC nebyly jen luxusní telefony, supertenké placky a skleněné krásky. Japonská Kyocera nedělá mobily pro máničky, ale pogumované mašiny do ostrého terénu.

Superman mezi telefony

Nejzajímavějším ze všech je Torque. Splňuje standard americké armády 810G, který zaručuje, že telefon ustojí extrémní teploty, vodu i pády na zem. Podle výrobce přežije 95% vlhkost až deset dní v kuse. Ustojí 24hodinovou lázeň ve slané mořské vodě. Nedělají mu problémy teploty od −30 °C do 60 °C po dobu až čtyř hodin, v provozu vydrží od −21 °C do 50 °C až tři hodiny.

Telefon byl dále testován pády z výšky 1,22 metru na plovoucí podlahu, a to ve 26 různých úhlech. Hodinu byl vystaven prudkým vibracím, 24 hodin sluneční radiaci a dvě hodin nízkému tlaku 57,11 kPa odpovídajícímu nadmořské výšce 4572 metrů. Certifikace IP68 označující vodě- a prachuodolnost už jsou jen drobnosti za závěr.

Torque S701
Torque S701

Kyocera Torque má vepředu tři klasická tlačítka a dva hlasité reproduktory, které na vzdálenost dvou metrů dovedou křičet až 100 decibely. Kromě toho ale mohou celým displejem vlnit vibrace, které se po přiložení k uchu převedou na zvuk, který uslyšíte i v hlučném prostředí. Displej lze ovládat i v hrubých rukavicích.

Hardwarové výbava už tak ohromující není. Displej má úhlopříčku 4,5″ a rozlišení 720 × 1280 px. Čipsetem je čtyřjádrový Snapdragon 400, který má při sobě 2 GB RAM, 16 GB flash paměti a také čtečku microSD karet.

Síťové výbavě není co vytknout. Nechybí Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC ani LTE. Telefon dostal 8Mpx zadní foťák s LED bleskem a přední 2Mpx snímač. Uvnitř těla o rozměrech 136 × 68 × 13,5 mm a hmotnosti 182 gramů najdeme i nevyměnitelný 3100mAh akumulátor. Nabíjet lze ale také bezdrátově (Qi). Telefon se bude prodávat s Androidem 4.4, cenu ale zatím neznáme. Na jaře zamíří i do Německa a Francie, jiné telefony Kyocery se do Evropy oficiálně nepodívají.

 

Menší a solární

Kyocera na MWC ukázala také speciální verzi telefonu Torque, na kterém běžel místo Androidu Windows Phone a který v displeji obsahoval průhledný solární panel. Na rozdíl od jiných telefonů, které mají panel na zádech nebo jiných částech mimo displej, Kyocera dokáže využít i přední stranu.

Solární nabíjení v displeji
Solární nabíjení v displeji

V nabídce má Kyocera kromě různých regionálních verzí (například americký Brigadier, DuraScout, DuraForce atd.) také model Torque XT. Odolnost je stejná, ale telefon má slabší specifikace. Dostal 4″ displej s rozlišením 480 × 800 px, dvoujádrovým Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 20 GB flash paměti (bez rozšíření) a 2500 mAh akumulátor. Prodávat se bude jen v USA.

Armádní véčko

Má stejnou odolnost jako Torque, ale je to malý sympatický drobek. DuraXA je hloupé véčko. Obsahuje dva nedotykové displeje: zvenku 1″ černobílý s rozlišením 102 × 90 px, vevnitř pak barevný 2,4″ s rozlišením 240 × 320 px. Systémem je neznámý Brew MP od Qualcommu s několika základními aplikacemi.

DuraXA
DuraXA 

Telefon zcela postrádá Wi-Fi, 3G i LTE, ale má Bluetooth, GPS a 5Mpx foťák s LED a automatickým ostřením. Měří 104,9 × 54,5 × 25,1 mm a váží 160 gramů. Ustojí necitlivé zacházení, dokáže hrát hlasitostí až 100 dB a s 1500mAh akumulátorem vydrží v pohotovosti celý měsíc.

Odolné stylovky

Pogumovaná monstra výrobce prodává jen v USA a Evropě. Doma v Japonsku nabízí obyčejně vypadající dotykové smartphony řady Digno. Jsou vodotěsné, odolají prachu i menším pádům, ale jinak působí tuctově. Zaujaly až telefony Infobar a Urbano, které mají masivní hardwarová tlačítka místo senzorových nebo dotykových na displeji.

Urbano V01
Urbano V01

Kompletní fotogalerie

Ohodnoťte tento článek!