Nezobrazování ballot screenu ve Windows 7 stálo Firefox až 9 milionů stažení

0

O tom, že se více než rok uživatelům Windows 7 nezobrazovala nabídka s výběrem prohlížečů, tedy tzv. ballot screen, jsme toho napovídali docela dost. Naposledy vyšlo najevo, že Microsoft z případu nevyvázne bez postihu a vina padá na jeho bedra, byť se firma odvolává na technický problém, jehož si prý nevšimla. Harvey Anderson, právník a poměrně vysoce postavený zaměstnanec Mozilly, na svém blogu zveřejnil docela zajímavá fakta, týkající se toho, jak nezobrazování nabídky postihlo Firefox.

Denní počet stažení poklesl o 63 %, až na minimum 20 000, kterého prohlížeč dosáhl těsně před napravením situace. Poté, co se nabídka opět začala zobrazovat, se počet stažení zvýšil o 150 % na zhruba 50 000 za den. Celkovou ztrátu Mozilla odhaduje na šest až devět milionů stažení. O nereálné číslo zřejmě skutečně nejde, ballot se totiž vyhnul 28 milionům počítačů. Samozřejmě nelze čekat, že by si uživatel každého stroje stáhl Firefox. Bylo by však zajímavé, kdyby podobná statistická data odhalil ještě třeba Google nebo Opera.

 

Microsoft v důsledku nesplnění nařízení Evropské unie může přijít až o deset procent z ročních výdělků. To by ho hodně bolelo.

Graf zachycující snížení počtu stažení

Zdroj: hja’s blog

Ohodnoťte tento článek!