NF-P12: nový větrák Noctua

0

12cm větráky Noctua NF-S12 sklidily ocenění snad ve všech testech a při rychlostech kolem 800 ot./min jsou většinou uživatelů považovány za neslyšné. Noctua sama tvrdí, že se při jejich návrhu soustředila na co nejlepší kombinaci nízká hlučnost a průtok vzduchu, zatímco většina výrobců se soustředí na to, aby vyrobila ve všech ohledech solidní (hlučnost, průtok vzduchu, statický tlak), ale v žádném vynikající větráky.

Zatímco Noctua NF-S12 jsou ideální jako systémové větráky pro vaši skříň, nové NF-P12 jsou navrženy pro vysoký výkon a jako ideální aplikaci výrobce vidí kombinaci s pasivní částí chladiče procesoru (CPU) nebo radiátorem vodního chlazení. Zde se prý velmi kladně projeví psychoakustická optimalizace NF-P12 s ohledem na husté žebrování pasivních částí těchto komponent.

NF-P12 má tady nabídnout vysoký průtok vzduchu, vynikající hodnoty statického tlaku a přitom překvapivě nízký hluk (1.68mm H²O a 92.3m³/h při 1 300 rpm). Mezi ony optimalizace patří například tvar hran devíti lopatek a jejich celkový tvar pokud možno co nejvíce takový, aby proudění bylo rozprostřeno a působilo co nejméně rušivě.

Stejně jako NF-S12, je i řada NF-P12 vybavena ložisky SSO, NF-P12 má udávano MTBF (Mean Time between Failures, průměrný čas mezi selháními) 150 000 hodin a šestiletou záruku. Použijete-li dodávané adaptéry low-noise a ultra-low-noise, můžete otáčky zregulovat na 1 100, resp. 900 ot./min. Distributor už oznámil i cenu a ta je ještě vyšší než u NF-S12: 19,90 EUR či 24,90 USD.

Klepněte pro zvětšení

Všem fandům chlazení a fyziky doporučuji projít si následující odkazy (je vidět, že Noctua to myslí s každým uvedeným modelem opravdu vážně):

Zdroj: RASCOM Computerdistribution Ges.m.b.H

 

Ohodnoťte tento článek!