NFC tagy od Nokie? Prý chystá přívěsek, abyste našli připojený předmět

0

Jak by se vám líbilo, kdybyste měli jistotu, že už nikdy neztratíte své klíče? V dnešní době není problém něco podobného zařídit. Stačí, abyste měli chytrý telefon. Nokia chystá chytré příslušenství, jež využije bezdrátových technologií NFC a Bluetooth. Takzvané NFC tagy nejsou žádnou neznámou např. pro uživatele Androidu. Teď by si s nimi mohli lépe rozumět také telefony s Windows Phone. Nebo přinejmenším modely od Nokie. Ta chce prodávat přívěsek na klíče, který když se smartphonem spárujete, kdykoli ho vystopujete.

Tip: Nokia žádá rychlejší rozvoj platformy Windows Phone, především aplikace

Párování proběhne pomocí NFC, další komunikace pak skrze Bluetooth 4.0. Je přitom celkem jedno, k čemu klíčenku připoutáte. Díky speciální aplikaci pak předmět dohledáte. Zorientovat byste se měli snadno, neboť poloha bude naznačena na mapě. Podporována bude i funkce rozšířené reality, která vám objekt přímo ukáže v místě, kde leží. Ze strany tagu bude možné vyhledat telefon. Pokud bude v dosahu, ozve se z jeho reproduktorů blíže nějaký zvuk.

 

Zřejmě jste si domysleli, že zařízení bude vždy zapnuté. Nokia údajně slibuje výdrž kolem šesti měsíců, což vůbec nezní špatně. Tzv. Treasure Tag bude podle informací, které zaslechla redakce The Verge, dostupný v nadcházejících týdnech. Od finského výrobce pak máme čekat oznámení dalšího příslušenství.

Treasure Tag bude pouze prvním z řady, kdo bude podporovat čtvrtou generaci modrého zubu. Tu naproti tomu nepodporují všechny Lumie, u většina z nich ji nicméně aktivuje aktualizacemi Amber, spojená s aktualizací Windows Phone 8 GDR2. Nejprve proto logicky musí proběhnout distribuce nového softwaru. Následovat bude hardware.

Treasure Tag od Nokie
Treasure Tag od Nokie | Foto: The Verge

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Všimli jste si uší? Ty jsou úplně tragický. Vypadají jako když je někdo té postvě uřízl. Pak je nějaké zvíře přežvýkalo a potom je přišili zpátky.

  A samozřejmě zase postava alá „Kojak „. Vím, že věrně vymodelovat vlasy je velmi náročné, ale mluvit o pokroku v simluaci hlavy bez vlasů je hodně polovičaté. Nereálně udělané vlasy dokáží zabít i pokročilou mimiku obličeje.

 2. pro hry zatim zbytecne, spise pekne pro animaky, ale maj to fakt moc pekne nashejdeny 🙂 u her ma myslim vetsi vyznam TreesFX, pokud se s nim vyvojari nauci dobre pracovat a poladi ho spravne, ne jak v TombRaideru 🙂

  co se me na ukazce vubec nelibi, je absence mimiky okolnich svalu pri pohybu oci, kroutit ocima zeb pohybu okoli je nemozne (na par vyjimek, ale takovich lidi je par v milionech), a navazeni vycek se me taky nelibi

 3. Technicky detail:

  USC je University of Southern California (nachadza sa v centre L.A.). V ceskych/slovenskych clankoch to redaktori skoro vzdy dako domotaju (napr. v tomto clanku dokonca Karolina namiesto Kalifornia). Uznavam ze je tazko sklonovat poslovenceny/pocesteny nazov, sam si ne som isty ako presne by to malo byt. Povedal by som ale ze byt to malo byt nieco ako „na Univerzite Juznej Kalifornie“, „vedec z Univerzity Juznej Kalifornie“. Alebo sa s tym nehrat, najprv spomenut „University of Southern California“ a potom uz len „USC“ ako to najcastejsie je v originalnych clankoch (aj v hovorenej reci ludia hovoria proste „USC“).

  Dalej casto ludia nerozumeju co prense je „University of California“ aka „UC“. To je system statnych univerzit v CA (stat Kalifornia do nej tlaci riadne peniaze, hoci za to v podlednych rokoch dost zhorsuje => skolne slo/ide riaaadne hore). University of California ma mnoho nezavyslych kempusov, oficialne to je ale jeden system. Najslavnejsia UC je v Berkeley, dalej Los Angeles, San Diego, San Francisco, pokracujuc Santa Barbara, Irvine, Santa Cruz, Davis, Riverside a mozno este daka (nie som si isty teraz). Vestky tieto skoly sa teda volaju „University of California“ + nazov mesta a su to statne univerzity, hoci si dovolim povedat ze vzhladom na rastuce skolne a zniziujucu sa podporu statu sa z nich pomaly stavaju privatne. Toto si nemylit s „University of Southern California“, ktora je cisto privatna skola v Los Angeles.

  Dufam ze moj prispevok pomoze v buducnosti k presnejsiemu vyjadrovaniu:-)