NFC v nových iPhonech 6 slouží jen pro placení. Vývojáři k němu přístup nemají

0

Apple potvrdil magazínu Cult of Mac, že nový čip NFC přítomný v iPhonu 6 a 6 Plus bude využívat pouze platební systém Pay. Vývojáři k němu přístup nedostanou, stejně jako zatím nemohou využít snímač otisků Touch ID.

Apple Pay příští rok zamíří i do Evropy
NFC bude sloužit jen pro Apple Pay

Není vyloučeno, že v pozdějších verzích iOS se NFC neotevře. Konkurence používá NFC k jiným účelům než platbám. Typickým příkladem je Nokia, jež čipy integrovala do telefonů a příslušenství v podobě bezdrátových reproduktorů nebo sluchátek. Ty se připojují přes Bluetooth, ale díky NFC dojde k rychlejšímu spárování, aniž by si obě zařízení musela vyměnit textové heslo.

Bluetooth má velký dosah, a z bezpečnostních důvodů proto není vhodné síť kompletně otevřít. NFC ale funguje jen na vzdálenost pár centimetrů, takže spárování vyžaduje vzájemný „dotek“ obou zařízení. A to se těžko stane náhodou.

 

Na Androidu má NFC ještě další využití. Můžete skrz něj posílat soubory, případně pomocí NFC štítků v domácnosti telefon naprogramovat, měnit jeho profily v závislosti na místnosti apod. Co všechno se dá s NFC dělat, sleduje český web nearfield.cz.

Ohodnoťte tento článek!