nForce 750a/780a od MSI

0

Základní desku pro platformu AMD AM2+ s názvem MSI K9N2 Diamond s čipsetem nForce 780a SLI jste mohli vidět už v jedné z našich fotoreportáží z CeBITu. Mezitím ale MSI vyměnila lacině vypadající hliníkový chladič s větráčkem za hravou měděnou horskou dráhu, kvůli tomu musely být mírně přeskupeny konektory na zadním panelu desky.

Narozdíl od nForce 780i a 750i, zde je nejdůležitější součást čipsetu zcela nový čip MCP78. Ten obsahuje integrované grafické jádro GeForce 8200 s podporou Hybrid SLI, tři PCI Express sloty pro grafické karty zajišťuje čip nForce 200 – první má 16 linek, další dva po osmi.

Druhá deska, na první pohled velmi podobná, je MSI K9N2 SLI Platinum (k mání budou také verze označené přídomkem „Zilent“, k těm bude dodáván chladič procesoru od firmy Zalman). Tato deska používá čipset nForce 750a SLI, což je ve skutečnosti samotný MCP78 bez můstku nForce 200. Pro připojení grafických akcelerátorů je tedy dostupných pouze 16 linek, které se s jednou kartou všechny soustředí do horního slotu, ve SLI se dělí na x8 + x8.

Očekává se, že obě základní desky budou dostupné ve druhé polovině měsíce dubna/apríla.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!