nForce 780a SLI – již zítra

0

Již jen jeden den nás dělí od uvedení nového čipsetu Nvidia nForce 780a SLI pro procesory AMD. Nvidia tak po velmi dlouhé době navazuje na tradici čipsetů i pro tohoto výrobce procesorů. Je pravda, že již byly v minulosti připraveny funkční čipsety nForce 680a SLI, ale nikdy se neuvedly do prodeje. 780a SLI tak prakticky navazuje na velmi starý čipset nForce 590 SLI. A jaký tedy nový čipset bude?

Samozřejmostí je podpora dvou, tří i čtyřjádrových procesorů AMD s podporou HT 3.0 a pamětí DDR2-1066. Hlavní novinkou ale bude podpora Hybrid SLI, což je funkce, která umožní kompletní odpojení diskrétní grafiky. Podrobněji se na technologie Hybrid Power a Hybrid SLI můžete podívat v příspěvku Hybrid Power na vlastní oči.

Čipová sada nForce 780a bude přímým konkurentem pro AMD 790FX a nutno dodat, že zbraně k tomu má velmi silné. Když pominu těžko využitelné 3-way SLI, tak je to právě Hybrid Power, který osloví nejvíce zákazníků. Do tohoto systému můžete zapojit prozatím jen dvě grafické karty – GeForce 9800 GTX a monstrózní GeForce 9800 GX2. S uváděním nových karet se ale podpora postupně rozšíří. Aby byla zajištěna i podpora rozhraní PCI Express 2.0, osazuje Nvidia na tyto desky svůj čip nF200.

 

Zdroj: Hexus.net

 

nForce 780a SLI – již zítra

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Prominte ze do toho takhle tupe vstupuju aniz bych cetl vsechna pro a proti jen rovnou napisu vlastni zkusenost s Noctuou NH-U12P. Nejspis sem mel smulu na spatny a nevyvazeny kus ale vetrak mi vybruje a je to dost propadak. Mrzi me to ze se clovek jednou rozhodne investovat do neceho co ma jmeno a znacku a pak to dopadne hur jak NONAME made in china