Nightjar: 450 W bez větráku

0

Další výrobce zkouší své štěstí s pasivně chlazeným zdrojem. Průkopníkem v odvětví se stala společnost Yesico, později se přidaly i další firmy. Mezi cenově nejdostupnější patří Fortron Zen, zajímavý je třeba Thermaltake DualPower, tedy zdroj, který je pasivně chlazený do určité zátěže, po jejím překročení zapne svůj větrák.

O Nightjar ST-45NF jsme se už poprvé zmínili v reportážním článku z Computexu. Tehdy, ale nebyly známy žádné detaily kromě vzhledu a celkového maximálního výkonu (450 W).

SilverStone proklamuje, že oněch 450 W výkonu je ST45NF zajistit kontinuálně, spičkový odběr může dosáhnout až 500 W. Nízkého zahřívání má být dosaženo použitím kvalitních a dříve údajně výhradně do serverů určených komponent a japonských kondenzátorů.

Šasi zdroje je z hliníku a najdete na něm i stavové LED diody. SilverStone myslel i na majitele výkonnějších grafických karet, ST45NF nabízí dva napájecí 6-pin PCI Express a jeden 8-pin PCI Express 2.0. Zdroj rovněž obdržel certifikaci 80Plus, od 20 % zátěže tedy předvádí efektivitu alespoň 80 %.

Koncová cena je stanovena na 142,50 EUR, dealeři by měli být schopni zdroj nakoupit za 116,80 EUR. Další informace najdete na stránce produktu přímo u výrobce.

Zdroj: SilverStone

 

 

Ohodnoťte tento článek!