Nabíjet budeme i boty. Nike vyrobil samozavazovací tenisky ovládané mobilem

4
Nike Adapt BB
Nike Adapt BB

Kdo zná filmovou trilogii Návrat do budoucnosti, jistě si pamatuje výlet Martyho McFlye z druhého dílu. Dostal se do roku 2015, 30 let dopředu oproti době, kdy se příběh původně  odehrával. Místo reklamních billboardů byly na ulicích hologramy, skateboardy zahodily kolečka a vznášely se. A Marty si oblékl bundu, která sama upravovala velikost a dokázala se usušit.

Jeden z vymyšlených produktů již „běžně“ funguje. Hlavní hrdina filmu si obul tenisky značky Nike, které se samy zavázaly. Firma takové opravdu představila v roce 2016 a sezónu nato je začala prodávat pod značkou HyperAdapt 1.0. Tenisky obsahují motorek a dvě tlačítka, kterým se tkaničky utáhnou, nebo naopak povolí.

Před pár minutami firma uvedla novou generaci s cílem dostat tenisky i do vrcholného sportu. Model nazvaný Adapt BB je určený pro basketbalisty a oproti první generaci se umí spojit s aplikací v mobilu, stahovat skrz ní nový firmware, tj. učit se novým funkcím (!).

Kromě pokročilých tkanin a gumových částí zajišťujících pohodlí má komfortu pomáhat právě ona elektronika. Při sportování se namáhané části těla více prokrvují, tj. rostou. Dle Nike může hráči povyrůst noha o půl čísla. Jednou správně utažená bota pak může být těsná. Basketbalisti proto budou moci pomocí tlačítek nebo aplikace míru stažení upravovat. Časem se bota nejspíš sama naučí dynamicky reagovat na aktuální zátěž.

Nike Adapt BB se začnou prodávat v USA během února, zájemci si musí připravit 350 dolarů (10 000 Kč s DPH). V ceně jsou i bezdrátové nabíjecí podložky.

Nabíjet budeme i boty. Nike vyrobil samozavazovací tenisky ovládané mobilem
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.67%) 6 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj,
    Lukasi, ty jses takovej vstricnej, nemohl bys adminovi webu vzkazat, ze se nejde prihlasit na mobilni verzi webu? Dneska jsem byl vetsinu dne na founu a vubec jsem tu nemohl s lidma pokecat, protoze jsem se pres Samsung Internet Browser (skoro standardni Chrome s blokovacem reklam od Samsungu) nedokazal prihlasit. Vypadalo to, jako kdyby tam snad prihlasovaci obrazovka byla, ale byla pruhledna.

    Jinak taky se nezobrazujou smajliky, ale zobrazi to ctverecek, taky by se s tim mohlo neco udelat.

  2. Tohle je jedno z těch nesmyslných zesložitění něčeho, co dobře funguje už staletí. Boty s motorkem, BT a aplikaci pro utahovani tkaniček? Podobny nesmysl jako rozvážet zásilky drony 🙂

  3. Dneska si člověk bez mobilu už ani … neutáhne tkaničky ;-).

    Už se těším, až na mistrovství světa vyhraje tým, který si zaplatí hackery, aby rozvazovaly protihráčům tkaničky během každého zákroku…