Switch je nejrychleji rostoucí konzolí posledních let. Nintendo prodalo již 10 milionů kusů

11
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Po propadáku jménem Wii U má Nintendo v rukou další hit. Japonský videoherní gigant oznámil, že prodal již 10 milionů Switchů. Stačilo mu na to 9 měsíců, a to v nich nebyly započítány Vánoce, od kterých si Nintendo hodně slibuje.

Wii U se na 10 milionů dostalo za 32 měsíců, aktuálně má na kontě 14 milionů prodaných kusů. Sony prodalo 10 milionů PS4 rovněž za devět měsíců, ale mělo výhodu v tom, že startovalo před Vánocemi. Xbox One startoval ve stejnou dobu jako PS4, ale laťku deseti milionů Microsoft pokořil až po 12 měsících.

Pět nejprodávanějších her pro Switch vytvořilo samo Nintendo. Vede The Legend of Zelda: Breath of the Wild, následují Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, Super Mario Odyssey a Arms. Switch má ale potenciál, aby pro něj vycházely i velké hry třetích stran.

Koupit už lze Fifu 18, NBA 2K18, Resident Evil Revelations 1 a 2, Doom, Skyrim, L.A. Noire, Rocket League nebo Minecraft. Příští rok přijde Wolfenstein II: The New Colossus nebo Titan Quest. Celkově už bylo vydáno nebo ohlášeno přes 500 titulů.

Ohodnoťte tento článek!

11 KOMENTÁŘE

    • Nintendo je tak trochu svět sám pro sebe, jejich vlastní hry nikde jinde nevycházejí. Navíc aktuální Mario a Zelda jsou nejlépe hodnocené hry roku 2017. A na mobil nevycházejí žádné velké příběhové hry, jen takové blbůstky udělané tak, aby se to dalo nějak ovládat dotykem.

    • Tak i Playstation Vita si koupilo kolem deseti milonů lidí. Akorát že během celých pěti let, kdy to vyráběli. Když to zabalili, je tenhle segment uprázněný a Nintendo má trh přenosných her prostě přečtený a na svojí straně.

  1. Jak je to možný? Kdo to kupuje?

    HW na úrovni prvního playstationu, do kapsy se to strčit nedá a jsou na to akorát tři hry. Mario je jen dětská skákačka a Zelda je jen další řadě RPG. Kdybych si chtěl zahrát pořádné RPG, tak si zahraju Zaklínače a nekupuju kvůli tomu switch. A pak je tu ještě asi sté znovuvydání Skyrimu.