Nintendo má nový Switch, vydrží o polovinu déle

1

Týden po představení odlehčeného Switche Lite Nintendo v tichosti aktualizovalo i původní model. Od poloviny srpna začne prodávat novou revizi, která se oproti té první z roku 2017 nijak viditelně neliší, ale slibuje delší výdrž. A to dost výrazně.

Původní Switch dle webu Nintenda nese modelové označení HAC-001 a sériová čísla budou začínat řetězcem XAW. Tyto modely slibují na jedno nabití 2,5 až 6,5 hodiny, při hraní náročného titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild to bude typicky okolo tří hodin. Nový Switch označený jako HAC-001(-01) poznáte dle sériového čísla začínajícího na XKW. Ten pak nabídne výdrž 4,5 až 9 hodin, u Zeldy okolo 5,5 hodiny.

Protože se nijak nezměnily rozměry ani hmotnost konzole, Nintendo si pravděpodobně nechalo u Nvidie připravit vylepšený čipset Tegra X1. Už u modelu Lite totiž japonská společnost mluvila o efektivnějším čipu. Nvidia tak nejspíš provedla die shrink z původní 20nm výroby na efektivnější proces. Zřejmě 12- či 16nm, továrny TSMC se postupně uvolňují, když velké čipy se teď připravují 7nm litografií. Při zachování stejného výkonu i schopností se tak snížila spotřeba. Cena konzole zůstane stejná.

Příchod dvou nových Switchů se tak potvrdil, nicméně nadále se spekuluje o tom, že Nintendo připravuje ještě výkonnější model s lepším displejem.

via Gamespot

Nintendo má nový Switch, vydrží o polovinu déle
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář

  1. S tou výkonější verzí to bude ještě zajímavé. Na jednu stranu je to lákavé, na druhou to ale klade vyšší nároky na vývojáře, protože budou muset dělat více verzí hry. Tedy pokud bude Nintendo vynucovat kompatibilitu, stejně jako to má PS4 a PS4 Pro atd.