No konečně. Lenovo chystá počítače bez bloatwaru. Ale týkat se to bude jen ThinkPadů

1

Největší výrobce počítačů už dopředu ohlásil, co s sebou přiveze příští týden na veletrh do Las Vegas. Na CESu představí nové ThinkPady vybavené sedmou generací procesorů Intel Core (Kaby Lake). Všechny počítače poběží na Windows 10 v tzv. Signature Edition. To jsou speciální čisté obrazy systému bez bloatwaru. Microsoft ve svém Storu prodává všechny počítače v čisté podobě (jenže ty u nás nejsou dostupné). Lenovo zbaví bloatwaru všechny ThinkPady.

Lenovo ThinkPad T570

Volitelnými novinkami budou modemy s podporou LTE Advanced a síťovky pro 60GHz WiGig. U vybraných ThinkPadů bude i infrakamera pro přihlašování do systému (Windows Hello). Některé modely budou k dostání kromě černé také ve stříbrné variantě. Všechny počítače dostanou přesné Precision Touchpady.

Na všech najdeme konektory USB-C, ale jen u nejvyšších řad budou obsahovat též Thunderbolt 3. Pro obě rozhraní Lenovo připraví dokovací stanice (nebo přesněji – replikátory portů) s dodatečnými USB, Ethernetem nebo dalšími obrazovými výstupy.

 

Lenovo představí ThinkPad X270, Yoga 370, 13, L470, L570, T470, T470s, T470p a T570. Poslední zmíněný budou k dostání v nejvíce konfiguracích. Na výběr bude z několika procesorů, kapacity RAM (až 32 GB) i displejů. V základu je HD s TN panelem. Vybrat půjde i Full HD IPS s dotykem i bez. Top model bude mít nedotykový 4K IPS panel.

Lenovo ThinkPad T570
Lenovo ThinkPad T570

ThinkPad T570 bude možné vybrat s různými kapacitami HDD i SSD (PCIe i SATA) a volitelně bude možné připlatit za 16GB superpaměť Intel Optane. Tradičně jsou zde dva akumulátory. Integrovaný 32Wh a vyměnitelný 24Wh, který půjde nahradit 48- nebo 72Wh variantou.

Zdroj: Lenovo

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář