Noční můra výrobců mobilů je pryč. Evan Blass končí s kanálem @evleaks

0

Všechny dobré věci musí jednou skončit. Díky za ty úžasné dva roky,“ těmito slovy se o víkendu rozloučil Evan Blass. Jeho jméno vám možná nic neříká, ale o twitterovém kanálu @evleaks už naši čtenáři určitě slyšeli. V posledních dvou letech byl častým zdrojem informací a fotografií dosud neuvedených chytrých zařízení. Teď už doleakoval.

Detaily odchodu Blass prozradil v rozhovoru s magazínem The Next Web. Hlavním důvodem bylo, že se mu @evleaks nedařilo zpeněžit tak, jak by chtěl a potřeboval. Trpí roztroušenou sklerózou a kvůli léčbě potřebuje jistější příjmy.

 

Přes @evleaks nejdříve zkoušel měsíční a týdenní sponzorství, pak jednotlivé sponzorované tweety a k tomu přijímal platby od fanoušků. Nakonec založil web, kde chtěl vydělávat na reklamě a přesměroval tam část svých leaků. Na Twitteru na ně pouze odkazoval. Jenže spousta lidí zase používala AdBlock, takže ani webová reklama nestačila.

Rozhovor si určitě přečtěte. Dozvíte se v něm mj., na který leak je Blass nejvíce hrdý nebo jak těžké bylo vyjít s kůží na trh a odhalit své pravé jméno. Bývalý redaktor Engadgetu a Pocketnow také prozradil, odkud informace pocházely a jaké měly problémy s výrobci. Kvůli leakům teď doporučuje sledovat web TK Tech News. Dobrým zdrojem může být i čínský @Upleaks.

Ohodnoťte tento článek!