Noční osvětlení v Creators Updatu nefunguje vždy správně. Někdy je aktivní po zapnutí počítače

Život neohrožující, přesto ne zcela příjemná chyba uzpůsobuje, že Noční osvětlení může zůstat aktivní po zapnutí počítače, i když by zrovna mělo být vypnuté.

7
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Jednou z viditelných novinek v nové hlavní verzi Windows 10 je funkce pro redukci modrého světla, jež negativně ovlivňuje kvalitu spánku. Jen je skrytá v Nastavení, takže nezasvěcení ji mohou snadno přehlédnout. Funkce se v čeština nazývá Noční osvětlení. Bohužel v aktuálním vydání Creators Updatu není zcela odladěná.

Někteří podle redaktora webu On MSFT pozorují problémy. Vše funguje správně, pokud je počítač zapnutý. Když ho však vypnete s tím, že bylo noční osvětlení zapnuté, po zapnutí stroje zůstává noční osvětlení stále zapnuté bez ohledu na to, v jaké části dne se nacházíte. Řešením je v takovém případě jít do Nastavení a funkci ručně vypnout. Oprava snad dorazí brzy.

Používali jste Flux? S nočním osvětlením budete jako doma

Noční osvětlení v Creators Updatu nefunguje vždy správně. Někdy je aktivní po zapnutí počítače
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas

7 KOMENTÁŘE

   • No, mně to funguje bezchybně. Blbnou mi ale jiné věci, takové drobnosti, jako že se neukazuje počet upozornění na ikoně Centra akcí, nejde používat nejspodnější poloha pro ikonu na ploše vlevo těsně nad hlavním panelem, ikona Opery je čistě bílý čtverec a nejde s tím nic dělat…
    Rozhoupávám se k čisté instalaci, ale jěště nějakou dobu počkám.

 1. Mě se stala zajímavá věc. Chtěl jsem to vyzkoušet – ale ve dne jsem měl stále stáhnuté barvy, tak sem noční režim uplně vypnul, ale barvy se do původního nastavení nevrátili. Po chvilce zkoumání jsme zjistil, že jak jas tak modrá barva byla snížená přímo na monitoru. Je to vůbec možné, že by se windows dostaly skrz ovladače k nastavení samotného monitoru?

   • Jo, když jsem linux testoval, taky mi v něm pár věcí přebývalo. Ale bohužel mnohem víc chybělo, a to včetně ochoty komunity poradit. Ono když napíšete, že byste prosil radu, protože zrovna tohle není v manuálu napsané, protože ten je o tři verze starší a nikdo jej už dva roky neaktualizoval, a pár lidí vás nazve různými jmény od lamy po debila a další vás odkážou na ten starý manuál, tak vás to dost otráví…