Noctua má 140mm větrák

0

Známý rakouský výrobce tichých větráků si nemohl nevšimnout, že nezanedbatelný počet dnešních skříní umožňují montáž 140milimetrového ventilátoru. Ten ale doposud v nabídce Noctuy chyběl. Inženýři tedy dali hlavy dohromady, využili zkušeností z vývoje 120mm modelů, a zrodila se Noctua NF-P14 FLX.

Lopatky NF-P14 FLX se otáčí rychlostí 1200 ot./min, přičemž vydává hluk 19,6 dBA. Výrobce ale bude s větrákem dodávat adaptéry, jejichž zapojením snížíte otáčky na 900 nebo 750 ot./min; při nejnižších otáčkách činí hluk pouhých 10,1 dBA.

K tichému provozu přispívá hned několik technologií a vychytávek. Zářezy na lopatkách mají za úkol snížit aerodynamický svist protékajícího vzduchu, tichý chod motorku zajišťuje ložisko SSO (self-stabilising oil bearing) a pohonný systém SCD2 (smooth commutation drive).

Noctua NF-P14 FLX se v obchodech začne objevovat v průběhu listopadu/novembra, cena je stanovena na 21,90 euro, což při současném kurzu činí 580 Kč. Výrobce jej kryje šestiletou zárukou, udávaná hodnota MTBF (mean time between failure) je 150 tisíc hodin.

Zdroj: Noctua, TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!