Nové ventilátory se zařadí do série industrialPPC (Protect Performance Cooling) a budou využívat vylepšenou verzi třífázového motoru NE-FD2, který je schopen pracovat s širším spektrem vstupních napětí, jmenovitě od 6 do 30 V. V praxi to znamená, že tyto ventilátory jsou schopny běžet při vysokých otáčkách, ale zároveň v běžném provozu při napětí 12V nabízejí dobré akustické vlastnosti a otáčky odpovídající standardům u klasických ventilátorů, a navíc velké možnosti regulace díky PWM.

Ventilátory NF-F12 a NF-A14 jsou uzpůsobeny pro nasazení v náročných podmínkách, k čemuž jim dopomáhá také odolnost vůči vnějším vlivům, díky čemuž obdržely certifikát IP67. Ředitel společnosti Noctua, Roland Mossig, zdůvodňuje vývoj těchto větráčků jednoduše tak, že vyšli vstříc zákazníkům, neboť mnoho z nich využívá 24V systémy chlazení a požadují vysoký statický tlak i průtok vzduchu a zároveň schopnost pracovat v náročných podmínkách.

Název, rozměry, otáčky, hlučnost, průtok vzduchu, spotřeba, konektor.

Noctua NF-F12 a NF-A14

K dispozici budou dvě verze obou ventilátorů. První je schopna při 24V napětí pracovat na 2000 ot./min (cca 1100 ot./min. při 12 V), zatímco druhů nabídne 3000 ot./min., respektive 1700 ot./min. při 12 V napětí.

Ventilátory NF-F12 a NF-A14 industrialPPC v 12V verzích jsou dostupné na našem trhu za ceny okolo 600 Kč. Nové 24V modely budou o něco dražší a dle výrobce přijdou na 29,99€, tedy na něco málo přes 800 Kč.

Zdroj: TZ Noctua

Ohodnoťte tento článek!