Trendu podlehli i další větší výrobci. Kdo výřez v displeji nabídne teď?

3
Šéf OnePlus obhajuje výřez v displeji

Odpověď na designový trend zavedený Essential Phonem nebo iPhonem X následují další výrobci. První novinkou je telefon Alcatel 5V, který přináší 6,2″ IPS displej s rozlišením 720 × 1500 px, z něhož ale musíme ubrat pixely kvůli ořezaným rohům a vykousnutému bloku s předním foťákem, sluchátkem a senzory.

Jde o telefon nižší střední třídy. Uvnitř najdeme osmijádro Helio P22 doplněné o 3 GB RAM, 32 GB flash paměti a slot pro microSD karty. Vzadu najdeme dvojitý foťák (12 + 2 Mpx) a čtečku otisků. Telefon si rozumí s LTE, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2 a NFC. Potěší 4000mAh akumulátor, méně pak konektor microUSB. Novinka se bude prodávat za 229 eur, tj 6000 Kč.

Alcatel 5V
Alcatel 5V

Už na zítra se chystá premiéra minimálně jedné novinky od HMD Global. Ta prý odhalí Nokii X5, která se ve světě bude prodávat jako Nokia 5.1 Plus. Kromě toho možná dorazí i Nokia X6 (6.1 Plus).

Nokia X5 5.1 Plus
Takhle má vypadat Nokia X5 aka Nokia 5.1 Plus (zdroj: Tiger Mobiles)

Nokia 5.1 Plus by měla nabídnout 5,9″ displej s výřezem a rozlišením HD+, Helio P60, až 6 GB RAM a 64 GB flash paměti. Rovněž se počítá s duálním foťákem. U Nokie navíc budou předností čisté a dobře aktualizované Androidy.

Z posledních úniků vyplývá, že displej s výřezem letos nabídne i Motorola nebo Google ve třetí generaci Pixelů. Trendu naopak zatím odolává Samsung, Sony, HTC nebo Blackberry.

Trendu podlehli i další větší výrobci. Kdo výřez v displeji nabídne teď?
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 10 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Jen ať tomu nepodlehne i Samsung a budu happy. Na druhou stranu Samsung má na čele tolik senzorů, že by to nedávalo moc smysl. Když koukám na svůj Note 8, ušetřili by dohromady maximálně centimetr.