Nokia chce oslovit fotografy: Lumie se naučí refocus a RAW

0

Kromě nových telefonů a jednoho tabletu dnes Nokia představila i další foto technologie, který vyvíjí díky akvizici společnosti Scalado. Ta už dříve například vytvořila nástroj pro smazání objektů ze snímku. Poslední novinkou bude zaostření fotografie až po jejím zachycení. Cvaknete a až pak vyberete bod, který na který se zaostří (případně bude ostrá celá scéna).

Tzv. refocus proslavily experimentální fotoaparáty Lytro, které proto mají speciálně upravené čočky. Nokia nic podobného nenasadila, místo toho nejspíš rychle za sebou sejme scénu s různým zaostřením, a pak výsledek složí dohromady. Výsledné rozlišení bude navzdory velkým snímačům jen 5 Mpx. Obrázek si můžete prohlédnout na refocus.nokia.com. Funkce bude dostupná skrz novou aplikaci, která však bude fungovat jen na telefonech s foťáky PureView., tj. Lumiích 920, 925, 1020 a dnešní novince 1520.

Fotomobily Lumia 1020 (četli jste naši včerejší recenzi?) a 1520 se navíc prostřednictvím updatu naučí fotit i do bezztrátového formátu RAW. Fotografové tak získají surová data přímo ze snímače a celou fotku si mohou s vlastním nastavením vyvolat až na počítači.

via Engadget

Ohodnoťte tento článek!