Nokia chystá phablet a „levnější Lumii 920“ s větším displejem. Známe parametry

0

O tom, že by Nokia mohla vydat nějaké větší pádlo, už se spekuluje nějakou dobu. Podle blogu NokiaPowerUser bychom se phabletu z Finska měli dočkat v září nebo v říjnu. Měl by mít displej s úhlopříčkou 5,5–6 palců a fotoaparát jako Lumia 925. Již na únor 2014 se přitom chystá další generace; ta by měla mít fotoaparát se 16 čočkami, něco jako nabízí firma Lytro. Zkrátka fotoaparát, kterým se nejdříve fotí a až potom zaostřuje.

 

Na podzim by ale také měla být vydána další Lumia kapesní velikosti, kterou blog popisuje jako „levnější verze Lumie 920“. Anonymní zdroj (kterému můžete a nemusíte věřit) přístroj popisuje následovně:

  • Možná bude vydána společně s phabletem, možná s malým časovým odstupem.
  • Displej bude mít úhlopříčku 4,7″ (Lumia 920 má 4,5″), rozlišení 768 × 1280 px (stejné) a bude to typ AMOLED s technologií ClearBlack (vs. IPS LCD).
  • 8Mpx fotoaparát s optikou Carl Zeiss, bohužel bez optické stabilizace obrazu.
  • Design podobající se Lumii 720, s velkou pravděpodobností bude ale telefon tenčí a relativně lehký (Lumia 920 je totiž docela cihlička, váží celých 185 g).
  • Procesor a grafické jádro by mohly být podobné jako v Lumii 920 (to ale nemusí být pravda, Qualcomm by mohl mít k dispozici novější čipy).
  • Cena bude velice příznivá, na úrovni Lumie 820, kterou tak nahradí. (Lumia 820, první model Nokie s Windows Phone 8, momentálně pořídíte za ceny okolo 6500 Kč).

Nokia Lumia 720
Nokia Lumia 720

Jak phablet, tak 4,7palcová Lumia už by mohly být z výroby vybaveny operačním systémem Windows Phone 8.1. Jeho vydání zatím není oficiálně známo, podle nejnovějších neověřených zpráv by jej ale Microsoft mohl uvolnit již v srpnu nebo během podzimu a nikoliv až v roce 2014, jak jsme si původně mysleli.

Zdroj: NokiaPowerUser

Ohodnoťte tento článek!