Nokia dříve testovala Android, Microsoft pro změnu vlastní smartphony

0

Jak to všechno dopadlo, již víte. Microsoft nakonec opravdu koupil Nokii, potažmo divizi zabývající se mobilními telefony. Na povrch ale vypluly skutečnosti naznačující, jak to všechno mohlo být. Nokia ještě před diskuzemi o prodeji mobilní divize zkoušela Android. Některé ze současných Lumií tedy poháněl operační systém od Googlu. Stephen Elop již v minulosti odpověděl na otázku, proč se jeho firma nevydala cestou nízkého odporu.

Tip: Nokia + Android? Je čas přestat opakovat stokrát omletý nesmysl [blog]

Také kolega Lukáš Fiala rozvedl, proč by nasazení Androidu šance na přežití světoznámého výrobce telefonů moc nezlepšilo. Alternativním plán, který se zelenavým systémem počítal, by vedl k vydání prvních zařízení nejdříve na konci roku 2014. Microsoft si byl této možnosti vědom. Možná to byla právě potenciální hrozba, že by po skončení původní smlouvy Finové mohli přeběhnout ke konkurenci, která se zapříčinila o rychlé odkoupení firmy.

 

Většinu přístrojů s Windows Phone zdobí značka Nokia. Odklon od dlaždic by proto byl pro Microsoft pravděpodobně smrtelný. Zavedená evropská značka s tradicí byla důvodem, jenž mnohé zákazníky přemluvil ke koupi Windows Phonu. Microsoftu by pak nepomohly ani vlastní telefony, s nimiž podle druhé zprávy skutečně experimentoval. Vdechl život hned několika prototypům.

Vývoj vedl zřejmě Terry Myerson, jenž nyní stojí v čele divize operačních systémů. Kdyby Nokia neuspěla, zkusil by Microsoft uvést na trh vlastní Surface Phone. O jeho případném úspěchu či neúspěchu se můžeme jen dohadovat, vzpomeňme ale na tablety Surface.

Zdroj: NYTimes.com via The Verge
The Verge

Ohodnoťte tento článek!