Nokia má na mapách plánky budov. Šetří si je ale jen pro WP8

0

Před nedávnem jsme byli překvapeni, kterak Microsoft ve svých Bing mapách nabízí i interiérové mapky v ČR, teď s obdobnou funkcí přišla také Nokia ve své službě Here. Dostupná je bohužel pouze na telefonech Lumia s WP8. Na jiných mobilech včetně starších Lumií WP7 plánky nejsou, chybí dokonce i ve webové verzi map.

 

Pokud ale podmínku splňujete, můžete na mapách najít plány více než 49 000 budov ve 45 zemích světa včetně Česka a Slovenska. Nokia pokrývá 415 milionů kilometrů čtverečních. Z 56 % jsou mapky dostupné v obchodních centrech, 15 % tvoří normální obchody, 12 % nádraží, 3 % letiště a zbylých 14 % pak ostatní místa (sportovní centra, muzea, zoo, parky atd.) Na mapkách jsou vidět jednotlivá oddělení, výtahy, eskalátory, bankomaty, toalety a jiné zájmové body. 

Pro Nokii to má strategický význam. Už před dvěma lety oznámila, že pracuje na navigačních systémech uvnitř budov. Loni se pak připojila do aliance In-Location (spolu se Samsungem a jinými společnostmi), která má stejné cíle. A protože je Nokia jedním z největších mapových producentů (díky akvizici Navtequ), může díky tomu nabídnout hardware i software najednou.

Další informace najdete na blogu Nokie.

Indoor mapy v Nokia Here 

Nokia má na mapách plánky budov. Šetří si je ale jen pro WP8

Ohodnoťte tento článek!