Nokia Mapy ve WebGL (3D) jsou mnohem hezčí než ty od Googlu

0

Nedávno jste se na Cnews mohli dočíst o pěkných 3D mapách Googlu, které už v prohlížeči nepotřebují Flash Player či jiný doplněk. Možná vás zaujmou i nové Nokia Mapy, které také pomalu přecházejí na rozhraní WebGL, jež dokáže přímo spojit webový prohlížeč a grafickou kartu. Díky tomu si užijete akcelerovaného 3D zobrazení bez potřeby dalšího softwaru.

Podmínky platí stejné, potřebujete novější grafickou kartu, Windows Vista/7 nebo Mac OS 10.6+ a minimálně Chrome 14+ nebo Firefox 8+. Pokud toto váš stroj splňujete, navštivte testovací stránky maps3d.svc.nokia.com/webgl. Měst, které jsou pokryty lepšími satelitními snímky, u nás moc nenajdete. Ve 3D pak najdete jen Prahu (+ dalších 50 měst světa). A na dobrou navigaci či vyhledávání místa zapomeňte. Ale výsledek stejně stojí za to.

Nad 3D mapami Nokie jsme se rozplývali už před půlrokem. Tehdy ještě bylo třeba Flash Playeru. Na samotné technologii převodu do 3D se ale nic nezměnilo. Za vývojem stojí švédská společnost C3 Technologies, jež loni za bezmála čtvrtmiliardy dolarů koupil Apple. Objekty se oproti Googlu vykreslují subjektivně rychleji a hlavně mají mapy mnohem lepší vyhlazování. Schválně porovnejte screenshoty (velké obrázky v PNG mají okolo 2,5 MB, tak pozor na to).

Nokia Mapy Google Maps

Pokud používáte Ovi Mail (dnes už Nokia Mail), asi jste si loni všimli přechodu na systém Yahoo. Tehdejší šéfové obou firem uzavřeli dohodu o vzájemné výměně technologií. Yahoo nabídlo e-mailové řešení, Nokia mapy, které má díky akvizici Navtequ. Nedávno tyto mapy začalo používat konečně i Yahoo.

Zdroj: Nokia (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář