Nokia může tento rok prodat až 37 milionů smartphonů s Windows Phone

0

Co si budeme povídat, co se týče prodejů, byl rok 2011 pro Windows Phone opravdu velmi tristní. Dle výzkumu Morgana Stanleyho by se ale stav měl letos velmi výrazně změnit.

Nokia do nového roku vstupuje pouze se třemi modely s Windows Phone (Lumia 710, Lumia 800 a pro USA určená Lumia 900). Telefony by ale dle Stanleyho měly být tak úspěšné, že by se jich Nokii mělo podařit prodat 37 milionů kusů, v roce 2013 dokonce 64 milionů. Vše je založeno na očekávání, že Microsoft začne s masivní propagací.

Nokia Windows

Výzkum se taktéž vztahuje na společnost HTC, které se odhaduje 43 milionů prodaných kusů, o rok později až 74 milionů. A to už jsou vcelku zajímavá čísla, vezmeme-li v potaz, že se nezapočítaly další dva výrobci LG a Samsung. A právě korejský výrobce má v portfoliu model s relativně vysokou šancí na úspěch – levný Samsung Omnia W.

Zas tak růžové to ale nakonec zřejmě nebude. Konkurence je obrovská a v současné situaci si může dovolit Windows Phone doslova drtit. Proto by takový obrat byl velkým překvapením. A to vědí i v Microsoftu, kde ale zbraně rozhodně neskládají, jak uvedl generální ředitel Microsoftu, Steve Ballmer: „Ale jsem velmi rád, protože cítím, že práce, kterou děláme, se bude vyplácet“.

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář