Nokia N8 se opět (ne)odkládá

0

Nokia včera reagovala na rostoucí spekulace ohledně odkladu vydání špičkového telefonu N8. Minulý týden firma slíbila, že se novinka dostane do Evropy už na konci září. Na tom se nic nemění, jen se tím myslely dodávky předobjednávek, které byly na některých trzích zpřístupněny. Původní datum zůstává, Nokie tím jen myslel, že se v té době začnou telefony expedovat.

Do rukou uživatelů se tak dostanou až v říjnu. Kdy přesně se N8 dostane do retail prodeje nebo operátorům, ale Nokie neuvádí. Sice si chválí rekordní zájem o předprodej, ale to také může znamenat, že nestíhají vyrábět. Pro budoucnost Nokie je úspěch N8 a vůbec platformy Symbian^3 klíčový.

Nokia N8Nokia N8 s OLED displejem, HDMI, 12Mpx foťákem a dalšími trumfy, zdroj: Tisková zpráva

Možná i proto se brání zuby nehty a z úst nejvyššího vedení (Anssi Vanjoki, odcházející šéf divize smartphonů) padají zoufalá prohlášení jako: „Výrobci, kteří nasazují Google Android, jsou jako finští chlapci, kteří si v zimě čůrají do kalhot.“ (zdroj: Financial Times) Účinek je také krátkodobý a pak nastanou ještě větší problémy.

Zdroj: Nokia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. GH2 je rozhodně zajímavá věc. Ale Sigma SD1, Pentax K-5, či Fuji X100 jsou značně zajímavější..

    GH2 je jen troška logické evoluce, moc pěkná, to souhlasim, pokud vám nevadí X2 crop factor.. A cena mi za tyhle modely přišla vždycky maličko přestřelená..

    Jo a co takovej Nikon D7000? Ani sem nevěřil, že Nikon něco takového udělá..